Facebook Google+ Twitter

"Wyp... nas Urząd Skarbowy" - ostry protest w Zamościu

Przedsiębiorca z Zamościa w akcie desperacji wywiesił baner na budynku swojej firmy z bardzo wymownymi hasłami, wyrażając żal do stołecznej skarbówki. Jego firmie wstrzymano zwrot podatku VAT w kwocie 1,9 mln zł.

Sonda

Popierasz takie formy protestu?

Banknoty / Fot. Elżbieta ZarębaJeszcze dzisiaj rano na froncie budynku z siedzibą Fiata Autobial w Zamościu przy ul. Lwowskiej, można było ujrzeć banery z wiele mówiącymi sloganami typu:

"Wyp... nas Urząd Skarbowy W-wa Targówek na kwotę 1 900 000 zł. Dziękujemy ci zas... Polsko". "Pracę straciło 15 osób. Dziękujemy ci macocho Polsko..."

Banery zdecydował się wywiesić Zbigniew Stonoga - prezes firmy Autobialu, który w lutym zeszłego roku ratując upadającą spółkę wykupił jej udziały. Niestety szybko się okazało, że przez wcześniejsze lata firma nie była dobrze zarządzana, co spowodowało jej ogromne problemy finansowe. Postanowił sprzedać nieruchomość firmie od niego zależnej. Następnie za 8,5 mln zł kupił nieruchomość w Zamościu, za którą zapłacił żywą gotówką. Od nieruchomości zapłacił oczywiście podatek VAT, który wyniósł 1,9 mln zł i zgodnie z prawem zgłosił się po jego zwrot w ramach kosztów funkcjonowania jego działalności gospodarczej. Dwa dni przed wyznaczonym terminem zwrotu, naczelnik Urzędu Skarbowego dla Warszawy Targówka zadecydowała, że wstrzymuje wypłatę należnych pieniędzy, nie wskazującym przy tym żadnych uchybień. Nie określiła też terminu zwrotu podatku, co oznacza, że na pieniądze czekać można nawet i 10 lat - informuje Dziennik Wschodni.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

@Ireneusz Mosiczuk i tu sie Pan myli, nie ja odpowiadam jak będzie wyglądał materiał po moderacji, w jednym przypadku mój tekst był modyfikowany i zmieniany do woli parę raz przez kilka dni, dopisywano do niego dodatkowe informacje, na które nie miałam wpływu, a dowiedziałam się o tym dzięki komentarzom, które zarzucały mi błędne podanie danych. Więc nie jest tak jak sie Panu wydaje. No cóż,ale skoro Pan ma tutaj rolę krytyka i wyszukiwania nieprawidłowości to pozostaje mi życzyć owocnej pracy,pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Elżbieta Zaręba. Czyniłem to i będę czynił dalej. Dziwnym tylko wydaje się to, iż moje uwagi dotyczą osób permanentnie kopiujących obce materiały umieszczane poza działem Media. Przy zmianie tytułu przez moderatora należało zwrócić owemu uwagę, iż taki tytuł już został wykorzystany. Pani odpowiada za materiał a nie moderator. On o tym nie musiał i nie musi wiedzieć. Sprawdza m.in czy nie przepisano obcego tekstu. Nie jest natomiast w stanie sprawdzić modyfikacji, zmian stylistycznych itp. Jak jest w rzeczywistości to wie tylko i wyłącznie Pani. Pozostałym pozostaje zgłaszanie tylko wątpliwości. Do tego mają prawo, ba obowiązek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ireneusz Mosiczuk- proszę Pana takich artykułów było i jest mnóstwo,tytuł został zmieniony przez redakcję,nie mnie za to linczować, mój był inny, a omawianie artykułów z mediów nie jest grzechem,ale cóż Panu to przeszkadza i atakuje Pan wszystkich, którzy się tego podejmą i cieszą się poczytnością. Panu STanisławowi Cybruchowi dał Pan spokój, teraz ja będę kolejna? Zapewniam, że w W24 nie zabraknie miejsca dla nikogo i proszę uszanować innych autorów,jak złamię przepis to redakcja pierwsza się dowie i artykułu zapewne nie moderuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezstronny i przynajmniej z namiastką etyki dziennikarskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@M.Chorążewicz- ciekawe rewelacje,wcale nie dziwi mnie przeszłość pana biznesmena-pewnie nie jeden w tym kraju ma podobną. Jednak mój materiał nie staje po niczyjej stronie co powinien Pan zauważyć, a jego tytuł mówi o czym traktuje- o proteście, który był jedyny w swoim rodzaju i szokujący dla większości. A pan Andrzej Chorążewicz też nie zrozumiał i uważa, że zabieram mu czytelników, bo przecież on już napisał wcześniej i poruszył więcej przypadków, mój materiał ma inny tytuł i inny cel zawarty w tytule i zajawce. Dziennikarz winien być bezstronny czy się mylę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Był tutaj komentarz z linkiem. Usuwanie takowych uważam za nadużycie. Nie przytoczę komentarza-nie robiłem screena, natomiast link tak
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11836005,_Wypie_____l_nas_Urzad_Skarbowy_na_1_900_000_zl__.html
zadziwiające podobieństwo tytułu i tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Link, który podał @obserwator jest powalający! Pod warunkiem, że jest prawdą, co zawiera ten wpis na stronie wskazanej przez czytelnika. Potwierdza n-ty raz, że to co napisałem w tym artykule ma swoje uzasadnienie:

link

Jednocześnie jest potwierdzeniem, że nie wszystko jest czarno-białe. Szanowna Autorko, ciekaw jestem co sądzisz o tych rewelacjach dostarczonych przez naszego Czytelnika?

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
  • obserwator
  • 01.06.2012 22:23

http://www.nie.com.pl/art8178.htm
trochę o panu biznesmenie. wątpię że zmienił sposoby dorabiania i to raczej te informacje powinny być udostępniane. ale taki kraj, najgłośniej krzyczy ten co krzywdzi, ma pieniądze i wsparcie kolegów od koryta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pociesząjace, że normalnie myślących ludzi jest więcej. Oto dowód:
------------------------------------------------------------------ ---------------------------
zancia Wczoraj 19:55
Ocena: Ocena pozytywna 10 Ocena negatywna 0

Biedak nie biedak... skoro mu się należy to powinni wypłacić
---------------------------------------------------------------- -----------------------------

Lancet Wczoraj 18:57
Ocena: Ocena pozytywna 1 Ocena negatywna 10

Biedak z 8 milionami .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już sama nie wiem, czy mam się cieszyć, czy martwić, że te sprawy mnie nie dotyczą... Gdzie nie wejdę, tam o "Państwie bezprawia" mowa... Biedna Polska! Ech, pędzę do lasu odreagować! Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.