Facebook Google+ Twitter

Wypadek autobusu w Chinach. 41 osób nie żyje

41 osób zginęło, a 6 zostało rannych w wyniku wypadku autobusu do jakiego doszło dziś nad ranem ma autostradzie w centralnych Chinach.

Przeciążony piętrowy autobus zjechał na barierki oddzielające przeciwne pasy ruchu i zapalił się. W środku znajdowało się 47, zamiast dozwolonych 35 osób. W wyniku wypadku śmierć poniosło 41 pasażerów. 6 pozostałych, próbując wydostać się z ogarniętego płomieniami pojazdu, zostało rannych. Obecnie przebywają oni w szpitalu w Henan w prowincji Xinyang. Jedna z nich jest w stanie krytycznym.

Zdjęcia Xihua News Agency zrobione na miejscu zdarzenia przedstawiają jedynie zwęgloną ramę autobusu. Pojazd został całkowicie spalony. Ciała ofiar nie nadają się do identyfikacji. Jak donoszą miejscowe media, potrzebne będzie przeprowadzenie szczegółowych testów DNA. Nie jest jasne co było przyczyną wypadku i wybuchu pożaru. Śledztwo policji trwa.

Przypadki ciężkich wypadków drogowych są w Chinach codziennością, ze względu na nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego, przepełnione środki transportu i złą jakoś dróg. Na początku lipca, 23 osoby zginęły w prowincji Hubei, gdy jadący z nadmierną prędkością tir staranował autobus, który wbrew przepisom zatrzymał się na autostradzie.

Źródło:
The Independent
http://news.xinhuanet.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.