Facebook Google+ Twitter

Wypadek awionetki w Jastarni. Dwaj piloci ranni

Jak informuje TVN24 w Jastarni około godz. 7 doszło do wypadku awionetki, w wyniku którego ranne zostały dwie osoby. Samolot rozbił się o ziemię i stanął w płomieniach.

- Dwaj piloci są ranni, mają oparzenia pierwszego stopnia i otarcia. Są przytomni i zostali odwiezieni do szpitala. Ich stan jest dobry. Do wypadku doszło na lotnisku w Jastarni podczas wykonywania manewru startu. Akcja została już zakończona, strażacy opuścili miejsce działań. Została tylko policja, która będzie prowadzić dochodzenie - poinformował na antenie TVN24 asp. Marcin Karnowski.

Świadek wypadku stwierdził, że piloci wyszli z samolotu o własnych siłach i próbowali sami gasić płonącą maszynę.

Awionetka, która uległa awarii to Aero AT-3. Jest to samolot szkolno-treningowy i turystyczny. W czasie wypadku żaden inny samolot nie wykonywał manewrów, więc prawdopodobnie można wykluczyć kolizję z inną maszyną. Znajdujący się obok budynek nie uległ zniszczeniu.


Źródło:
tvn24.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.