Facebook Google+ Twitter

Wypadek lotniczy w Kazachstanie. Rozbił się wojskowy An-72

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-12-25 20:36

Na terenie Kazachstanu rozbił się 25 grudnia samolot wojskowy. Najprawdopodobniej nikt nie przeżył, oficjalnego stanowiska jeszcze nie wydano. Według doniesień mediów na pokładzie było 27 osób.

 / Fot. Диман из Питера/Domena Publ.Transportowiec rozbił się w odległości 20 kilometrów od lotniska w Szymkencie. Leciał ze stolicy. Antonow 72 zniknał z radarów w chwili podchodzenia do lądowania. Na pokładzie był między innymi dowódca Służb Granicznych Kazachstanu Turganbek Stambekow. Rosyjskie agencje podają, że wszyscy zginęli.

Samolot podjął próbę lądowania przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Osoby przebywające w pobliżu opowiedziały, że najpierw nastąpiła głośna eksplozja, a chwilę później były tylko płomienie - czytamy na wp.pl.

Komitet Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu podał na swojej stronie komunikat, w którym informuje, że wszczęto śledztwo w sprawie przyczyny katastrofy tej maszyny. Jednocześnie komitet nie potwierdza informacji o ofiarach. Wiadomo tylko, ze było 7 osób z załogi samolotu i 20 pasażerów.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.