Facebook Google+ Twitter

Wypadek lotniczy w Płocku. Nie udało się uratować pilota. Zmarł w szpitalu

Marek Szufa zmarł. Lekarzom z Płocka nie udało się uratować rannego pilota. Podczas V Płockiego Pikniku Lotniczego do Wisły wpadł samolot pilotowany przez Marka Szufę. Pilota odnaleziono i po udzieleniu pomocy odwieziono do szpitala.

 / Fot. PAP/Marcin BednarskiPodczas V Płockiego Pikniku Lotniczego do Wisły wpadł samolot pilotowany przez Marka Szufę. Pilota odnaleziono i po przeprowadzeniu reanimacji odwieziono do szpitala.

Marek Szufa był wicemistrzem Polski w akrobacji samolotowej. Pilotował też pasażerskie Boeingi. Samolot Christen Eagle II N54CE, którym leciał pilot wpadł do wody podczas slalomu między przeszkodami.

Płock. Wypadek podczas pikniku lotniczego. Samolot wpadł do Wisły / Fot. PAP/Marcin BednarskiNa miejsce wypadku skierowano sześć motorówek. Pilota szukało dwóch płetwonurków. Odnaleziono go przed godziną 18. Po udzieleniu pierwszej pomocy, o godzinie 18.30 przewieziono go do szpitala wojewódzkiego w Płocku.

Redaktor naczelny miesięcznika "Skrzydlata Polska" Grzegorz Sobczak powiedział PAP, że najprawdopodobniej pilot zaczął wykonywać całą serię manewrów na zbyt małej wysokości.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Szczególne współczucie dla tego pilota oraz jego bliskich jest nieuzasadnione, gdyż robił to co chciał (nikt go do tego nie zmusił), a tysiące ludzi ginie codziennie (często nie prosząc się o to, albo w imię wyższych idei), i ponieważ nie robią tego dla radochy tłumu, nikt nie współczuje im i ich bliskim. Zaś co do akcji ratunkowej - pilot zapewne by żył, gdyby ekipa ratunkowa zabezpieczająca pokaz umiała odpinać pasy na siedzeniu pilota, ponieważ nie umiała, za długo był pod wodą, gdyż uwolnili go dopiero strażacy przecinając te pasy bezpieczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Czechowski
  • Roman Czechowski
  • 19.06.2011 10:42

straszna tragedia szkoda tak doświadczonego pilota szczere wyrazy współczucia rodzinie będzie nam go wszystkim brakowało część jego pamięci

Komentarz został ukrytyrozwiń
miki
  • miki
  • 19.06.2011 09:31

SZCZERE WSPÓŁCZUĆIE RODZ;;

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karol Rogulski
  • Karol Rogulski
  • 19.06.2011 08:55

strasznie mi jest przykro szczere kondolencje dla Rodziny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszna tragedia. Niestety - nie pierwsza na tego rodzaju pokazach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znam osobę, która z Nim rozmawiała tydzień temu. I powiedzieli, że jeśli będzie tak szarżować, to może się to skończyć źle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wstrząśnięta
  • Wstrząśnięta
  • 18.06.2011 22:46

szczere wspólczucie rodzinie;(((

Komentarz został ukrytyrozwiń

WNIOSKI

teraz ważne jest i to, jakie zostaną wyciągnięte wnioski. I wdrożone. Nie tylko w lotnictwie. Służbach wsparcia - także. Jest nad czym myśleć i co zmieniać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

;( a 1 czerwca zachwycałam się Pana Marka pokazem w Katowicach ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.