Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10029 miejsce

Wypadek na trasie Dobre Miasto – Orneta. Droga zablokowana

Pod Ornetą doszło do groźnego w skutkach wypadku drogowego. Samochód ciężarowy z transportem kwasu azotowego uderzył w drzewo.

Dzisiaj w godzinach porannych, na trasie między Ornetą a Dobrym Miastem, w województwie warmińsko-mazurskim, rozbiła się ciężarówka z kwasem azotowym. Wojewódzka droga nr 507 jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła kierowcom objazdy – przez Miłakowo i Lidzbark Warmiński – podał serwis radiowy ro.com.pl.

Do wypadku doszło w rejonie miejscowości: Karbowo – Lubomino. Ciężarówka z nieznanych przyczyn zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. W zderzeniu zostały uszkodzone dwa transportowane na naczepie pojemniki z kwasem azotowym. Z jednego z plastikowych pojemników, który spadł z naczepy, kwas rozlał się na drogę.

Przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Olsztynie poinformował, że życiu dwóch kierowców, podtrutych oparami kwasu azotowego, nie zagraża niebezpieczeństwo. Ich stan zdrowia jest dobry, są przytomni, pierwszej pomocy udzieliło im pogotowie ratunkowe.

Według ratowników chemicznych, nie ma bezpośredniego zagrożenia skażeniem okolicznego terenu. Najbliższe zabudowania mieszkalne i gospodarskie są około 1 km od miejsca wypadku.

Akcję ratowniczą na miejscu skażenia kwasem prowadzi sześć zastępów straży pożarnej oraz specjalistyczna olsztyńska ekipa ratownictwa chemicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.