Facebook Google+ Twitter

Wypadek pod Łodzią. Dwaj mężczyźni zginęli, trzech walczy o życie

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2009-03-21 13:19

Dwóch młodych mężczyzn zginęło, a trzech walczy w szpitalu o życie po wypadku, do którego doszło w piątek przed południem w Prawęcicach pod Aleksandrowem Łódzkim, na trasie do Poddębic.

 / Fot. Fot. Włodzimierz KupiszMłodzi ludzie jechali oplem corsą na zakupy do Aleksandrowa Łódzkiego. Prawdopodobnie z nadmierną prędkością. Z niewiadomych przyczyn auto uderzyło w zaparkowanego na poboczu volkswagena golfa.

19-letni kierowca opla corsy z niewiadomych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi i wpadł na zaparkowanego pustego volkswagena golfa, przeznaczonego na sprzedaż. Samochód pędził z taką prędkością, że uderzony golf przeleciał kilka metrów nad mostkiem prowadzącym do posesji, zmiażdżył betonowy płot i zarył w ziemię.

- Tymczasem opel, którym jechało pięciu chłopaków, przekoziołkował wzdłuż ogrodzenia, rozbił betonowy płot i stanął na sztorc tuż przy krawędzi drogi - mówi jeden z mieszkańców wsi. - Ktoś rozpoznał wśród ofiar mieszkańców Wartkowic (pow. poddębicki).

Wszyscy - trzech mieszkańców powiatu łęczyckiego i dwóch powiatu poddębickiego - jechali do Aleksandrowa Łódzkiego na zakupy. Jak poinformowała Magdalena Złotnicka, rzeczniczka Powiatowej Komendy Policji w Zgierzu, zginęło dwóch pasażerów corsy w wieku 19 i 20 lat. Trzy pozostałe osoby (w wieku od 18 do 20 lat) w stanie ciężkim trafiły do Szpitala Wojewódzkiego w Zgierzu.

- Przypuszczalną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość - mówi obecny na miejscu podkomisarz policji Robert Śniecikowski. - Ciała zabitych są zmasakrowane. Jeden miał zmiażdżoną klatkę piersiową. Długo trwała identyfikacja ofiar. Do podobnego wypadku - z powodu nadmiernej prędkości - doszło przed tygodniem na ul. Ogrodowej w Aleksandrowie Łódzkim. Tam również dwie osoby zginęły, a trzy zostały ciężko ranne.

Mieszkańcy Prawęcic twierdzą, że kierowcy przejeżdżając przez ich miejscowość nie zdejmują nogi z gazu, choć obowiązuje ograniczenie do 50 km/godz., jak w każdym terenie zabudowanym. Od wielu lat miejscowa społeczność walczy też o ustawienie przy drodze zakazu wyprzedzania.
(wku)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

gosiazientek45
  • gosiazientek45
  • 02.03.2011 13:15

tragedia nie ma co tam powinien stać znak trasa śmierci.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.