Facebook Google+ Twitter

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. 14 osób jest rannych

14 osób rannych, w tym 3 ciężko, to efekt wypadku z udziałem polskiego autokaru w Niemczech, do którego doszło w sobotę nad ranem.

 / Fot. PAPW wypadku polskiego autokaru 3 osoby zostały ciężko ranne. Jak poinformował polski konsul w Hamburgu Eriusz Rybacki, powołując się na informacje niemieckiej policji, są to 3 kierowcy lub 2 kierowców i pilot. Wszyscy znajdują się w szpitalu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wg lekarzy jeśli nie będzie komplikacji mogą być wypisane ze szpitala nawet jutro, pod warunkiem, że będzie możliwość ich transportu do kraju" - powiedział Rybacki.

Lżej rannych zostało 11 osób, w tym 2 dzieci. Wszyscy zostali otoczeni opieką medyczną. Aktualnie przebywają w siedzibie prezydium policji w Brunszwiku, skąd wyruszą w dalszą podróż drugim wynajętym autokarem. Przewoźnik już zapowiedział organizację transportu zastępczego.

 / Fot. PAPPolski autokar, jadący z Białegostoku do Brukseli, w okolicach Brunszwiku, około 70 km od Hanoweru zderzył się z ciężarówką. Jak podaje tok.fm do wypadku doszło w sobotę nad ranem.

Prawdopodobnie przy próbie wyprzedzania, autokar najechał na jadącą przed nim ciężarówkę. Jak twierdzi niemiecka policja, w chwili wypadku nawierzchnia drogi nie była oblodzona. Na razie nic więcej nie wiadomo, bo policja nie przesłuchała jeszcze kierowcy autokaru.

Zamknięty jest odcinek autostrady A-2 w kierunku Hanoweru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Kozaczek
  • Kozaczek
  • 10.12.2010 21:27

Na hu... czepiacie sie selmentu to wporzadku firma nie znam leprzej od nich wesoli ludzie i wporzadku godni do nasladowania ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nulzul
  • Nulzul
  • 05.12.2010 22:00

Nijgorszą cechą nas, czyli Polaków jest zawsze chęć udowodienia całemu światu iż zawsze jesteśmy najlepiej poinformowani, wszystko wiemy i umiemy. Przykładem jest powyższy Kotowicz, który nie był pasażerem a jednak udawadnia że wszystko wie. Miejsca w hotelu oczekiwały na podróżnych od g. 09-ej łącznie ze śniadaniem. To że zameldowały się w hotelu ok. g. 12,3o nie było opieszałością pracowników Selmentu a postępowaniem wyjaśniającym w komisariacie. Następna nieścisłość w Pana wypowiedzi: Klienci wyruszyli w dalszą drogę o g. 17,3o, opóźnienie ok. 1,5 g spowodowanie było robotami drogowymi. Oj nieładnie Kotowicz osądzać nie znając tematu. Oj przepraszam zapomniałam o naszej bardzo ważnej wadzie polskiego społeczeństwa: zawiść i zajadłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Edyta
  • Edyta
  • 05.12.2010 13:54

To jest jakaś masakra ! Moja mama była poszkodowaną tego wypadku, z piatku na sobotę o 2:14 w nocy zadzwoniła do mnie mówiąc że był wypadek. Na szczęście nic jej nie było, ulżyło mi choć całą noc nie spałam. Poszkodowani nie mieli posiłku, byli w szoku !

Komentarz został ukrytyrozwiń
kotowicz
  • kotowicz
  • 05.12.2010 13:22

jesli chodzi o pomoc poszkodowanym w wypadku polskiego autokaru w niemczech kolo brunszwiku to firma Selment zachowala sie tragicznie chotel zostal zalatwiony okolo 14stej bez zadnego posilku zero zrozumienia ,a wdalszą droge poszkodowani ruszyli okolo 19 stej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

I znowu nieszczęście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.