Facebook Google+ Twitter

Wypadek polskiego autokaru w Rumunii. Rannych zostało trzynaście osób

Do zderzenia autokaru wiozącego dzieci z ciężarówką doszło na drodze prowadzącej do Złotych Piasków w Bułgarii około godziny 3 nad ranem. 13 osób jest hospitalizowanych, najbardziej poszkodowanymi są kierowca i jeden z pasażerów. Nikt nie zginął.

Pani Kazimiera Fiukowa, babcia 15 letniego Michała, jednego z uczestników kolonii rozmawia z dziennikarzami przed siedzibą Biura Turystycznego "Włóczykij" w Lublinie, współorganizatora kolonii dla dzieci w w Złotych Piaskach w Bułgarii. / Fot. PAP/Mirosław Trembecki– We wczesnych godzinach rannych doszło do wypadku z udziałem polskiego autokaru wiozącego dzieci. Autokar jechał do Złotych Piasków – mówi Wiadomościom24.pl Aleksandra Kręgulec, rzeczniczka prasowa Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Rumunii. – Kolizja nastąpiła z tirem, najprawdopodobniej z winy kierowcy ciężarówki. Wśród ponad 40 osób - uczestników wycieczki - 13 osób zostało hospitalizowanych, mają lekkie, delikatne obrażenia. Nie ma ofiar śmiertelnych i to jest bardzo dobra wiadomość

Mówi Aleksandra Kręgulec, rzeczniczka prasowa Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Rumunii:


Agencja Mediafax precyzuje okoliczności zdarzenia. Informuje, że do wypadku doszło około godziny 3 nad ranem, a autokar został uderzony przez ciężarówkę wiozącą arbuzy, kiedy kierowca tego pojazdu zjechał na przeciwny pas. Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji przekazał agencji IAR, że autokar przed wyjazdem ze Świdnika był kontrolowany przez policję (o godzinie 7:15 - TVN24.pl), która nie miała zastrzeżeń do stanu technicznego pojazdu. O samym autokarze wiemy niewiele. Ambasada Polska w Bukareszcie nie zna marki pojazdu, a portal TVN24.pl dowiedział się tylko, że pojazd był niemal nowy, bo z 2006 roku.

– Wśród osób, które były hospitalizowane, znajduje się jeden opiekun i jeden kierowca. Opiekun ma złamaną żuchwę, kierowca – złamaną nogę i rękę, donosi Gazeta.pl.

– Wiadomo, że organizatorem wyjazdu było biuro "Włóczykij", wiadomo, że młodzież, która jechała tym autokarem była w wieku około 15-16 lat i pochodziła z województwa lubelskiego i rzeszowskiego – dodaje rzeczniczka ambasady.

Portal Gazeta.pl informuje, że poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Sibiu. Tam wybrał się także konsul RP wraz z tłumaczem. "Uczestnikom wycieczki, którzy nie ucierpieli w wypadku, Burmistrz Sibiu zapewnił zakwaterowanie w miejscowej szkole. O wypadku zostały poinformowane rodziny poszkodowanych w Polsce" - czytamy na "gazecie". Osoby, które nie doznały obrażeń w wypadku zostaną niebawem przetransportowane rumuńskim autokarem do Złotych Piasków.

Telefony kontaktowe:
Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce : (022) 523-98-93, (022) 523-97-18, po godzinie 16 także : (022) 523-90-09
Ambasada RP w Bukareszcie : (0040) 213-082-289

Czytaj także:
Serbia: wypadek polskiego autokaru
Autokar, czyli jeżdżąca trumna
Wypadek we Francji: Największa taka katastrofa od 5 lat

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

"Sympatyczny skądinąd" serwis link wcale nie musi wyrzekać się newsów. My przynajmniej - i tu chwała Rafałowi - nie boimy się podać źródeł części informacji. Nie mamy też oporów by dotrzeć do informatorów na miejscu wydarzeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

oj Traversie, chyba musimy pogadać na najbliższej Masie o dziennikarstwie obywatelskim, bo chyba czegoś tu nie rozumiesz... :) to się nawet trochę denerwujące robi :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.07.2008 18:49

Szybkie przekompilowanie tekstu tak by nie przypominał orginału też jest sztuką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świerzbi mnie ręka, żeby Ci przywalić minus za powtarzanie/kompilowanie niusów z mediów... Zrobię to następnym razem. Moim zdaniem sztuka nie polega na zamieszczaniu jak największej liczby artykułów, ale przedstawianiu tematu w oryginalny, nowatorski sposób. Na wiarygodność artykułu na pewno wpływa fakt zamieszczenia WŁASNYCH zdjęć lub nagrań. Myślę, że profesjonalni dziennikarze, którzy relacjonują bieżące wydarzenia robią to najszybciej, dobrze i w odpowiednich ku temu mediach. I w zupełności wystarczy, tym bardziej, że i oni czasem nawzajem się kopiują. Kto będzie szukał na sympatycznym skądinąd portalu Wiadomości24 telefonów kontaktowych do MSZ albo ambasady? A może ty zbierasz jakieś punkty przyznawane za liczbę nawet byle jakich umieszczonych wątków?... No, szanuj się trochę ;-) Pozdrowienia nieustające!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.