Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23499 miejsce

Wypadek tramwaju w Łodzi. 22-letni motorniczy nie żyje, 12 pasażerów rannych

W centrum Łodzi doszło rano do wykolejenia tramwaju. Kilkunastotonowy skład wyskoczył z szym przeciął skrzyżowanie i uderzył w słup trakcji miażdżąc przód. Dwunastu pasażerów, w tym dwie kobiety w ciąży, zostało rannych. Wszyscy trafili do szpitali. Motorniczy nie przeżył. Dopiero po godzinie 11 przywrócony został ruch samochodów na ruchliwej al. Mickiewicza.

 / Fot. Jakub Pokora/PolskaJak powiedział Wiadomościom24.pl Grzegorz Wawryszuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, prawdopodobną przyczyną wypadku "ósemki" był błąd motorniczego. Dojeżdżając do skrzyżowania nie sprawdził zwrotnicy. Jechał na wprost, tymczasem zwrotnica prowadziła w prawo, tak, jak ustawił ją motorniczy jadącej wcześniej "trzynastki".

- Tramwaj jechał z szybkością 30-40 kilometrów na godzinę - mówi sierż. sztabowy Grzegorz Wawryszuk. - To wystarczyło, by całkowicie wypadł z szyn i uderzył w słup. Pasażerowie doznali złamań i potłuczeń, wszyscy trafili do szpitali. Ruch tramwajów udało się przywrócić dość szybko, jeździły już około ósmej rano. Samochody na al. Mickiewicza wróciły po jedenastej.

Zobacz także:
Galeria zdjęć z wypadku
Wypadek w centrum Łodzi. Tramwaj przeorał skrzyżowanie. 12 rannych, jeden zabityWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.