Facebook Google+ Twitter

Wypadek w kopalni w Jaworznie. Oderwały się bryły węglowe, zginął górnik

O godz. 3 nad ranem w kopalni Sobieski w Jaworznie doszło do wypadku. Oderwały się bryły węglowe, zabezpieczające ścianę wydobywczą. Zginął górnik, dwóch zostało rannych.

 / Fot. Monisiolek, CC 3.0O godz. 3 nad ranem w kopalni Sobieski w Jaworznie górnicy przygotowywali chodnik likwidacyjny. Nagle oderwały się bryły, zabezpieczające ścianę wydobywczą i przygniotły górników.

34-letni mężczyzna, który został najbardziej poszkodowany, zmarł w drodze do szpitala. Dwóch innych zostało rannych - informuje rmf24.

Specjaliści z Urzędu Górniczego sprawdzą, czy przyczyną wypadku było niewłaściwe zabezpieczenie stropu.

To już 16. wypadek w kopalni w tym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pani Basiu ja też nie miałam pojęcia o pracy pod ziemią, chociaż mój ojciec tam pracował. Pamiętam od dziecka, że zawsze się czekało aż wróci. Szczególnie jak były tąpnięcia. Kolegi ojciec z sąsiedztwa zginął kiedy jeszcze był małym dzieckiem. Więc obawa gdzieś tam w podświadomości była. Szczególnie jak było czuć tąpnięcia to miało się stracha czy na dole się coś nie wydarzyło? Raz ojca wywieźli prosto z dołu do szpitala. Zakończyło się szczęśliwie.
Przyjęło się że po szychcie trzeba było od razu przyjść do domu. Później można było gdzieś wyskoczyć z kolegami. Niestety nie było wtedy komórek a telefonów stacjonarnych jak na lekarstwo. Więc trudno było o informację czy wszystko w porządku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę Państwa. właśnie o to mi chodziło. Człowiek zginął . To tragedia. I właśnie ze względu na szacunek, należałoby notatkę-newsa zrobić precyzyjnego, łącznie z fotografią stosowną.
@ Pni Ewo. Mieszkałam obok kopalni i wiem co znaczyła syrena. oraz pamiętam jak biegły kobiety pod kopalnię i wyczekiwały na bramie.
@ Roman Długosz, byłam na dole kopalni...służbowo a nie wycieczkowo.
jeśli Pan nie wierzy to proszę tu link kiedyś miałam tzw. blade pojęcie o tym co się na dole pod ziemią dzieje.
ntb. Pl wypowiedziała konwencję genewską o zakazie pracy kobiet pod ziemią w kopalniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A łobuzy ciągle mówią jakie to wielkie przywileje górnicy mają .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Basiu nie chodzi o KWK Sobieski, bo obecnie to Zakład Górniczy Sobieski, wcześniej Zakład Górniczo-Energetyczny Sobieski Jaworzno III a jeszcze wcześniej KWK Jaworzno. No i fotografia lepiej było wybrać ilustrację bez nazwy. Bo tu jakoś dziwnie ktoś umieścił KWK Wujek?

Panie Romanie ja zjechałam szolą w Zabrzu. Dla mnie to niewyobrażalne jak można w takich warunkach przez wiele lat pracować. Najbardziej mnie przeraził ten dokuczliwy hałas. Łomot taśmy. kombajnu to straszne. Ja bym bez zatyczek na uszy ani godzinę tam nie wytrzymała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Basiu tutaj wszyscy dobrze wiedza jaka kopalnia jest w Jaworznie . Ale wazniejsza sprawa jest tutaj smierc czlowieka pracujacego na nocna zmiane , prosze sobie wyobrazic rze rowniez jestem takim pracownikiem i wiem co to za tragedia dla rodziny itd. Zginął człowiek , pracy podziemnej , to co się dzieje w górnictwie to jest tragedia tych wypadków i tak szczęśliwie jest bardzo mało 1 . Na kopalniach niema odpowiedniej liczby ludzi do pracy pod ziemia tej właśnie ciężkiej i to często na 4-ry zmiany itd. Pracujemy w warunkach opłakanych wymagają od nas cudów a przy tym musimy ryzykować życiem własnym , ba wielu ma własne rodziny , to nie są żarty , niema odpowiedniej liczby ludzi do pracy na maksa ograniczają nam bezpieczna, prace, itd. To naprawdę pachnie śmiercią Polskiego górnictwa . Ja mam cicha, nadzieje, że szczęśliwie , dzięki Bogu odrobię moje urlopy bezpłatne i odejdę z tego cyrku . Pani Basiu zapraszałem już dawno szanowna, Panie aby odwiedziła kopalnie , zbliża się Barbórka , a wiec znajć czas dla naszego trudu i zjedz` pod ziemie, i przyjdź na pod ścianowy chodnik gdzie odbywa się taka właśnie śmiertelna praca , tylko czy pozwolą Pani . ( Ja zapraszam na moja kopalnia Jankowice w Rybniku ) , chętnie bym oprowadził tam gdzie trzeba ale inni rządzą ta kopalnia i ja , mogę tylko porozmawiać z kolega, który mnie świetnie rozumie .? Ale czy Pani w dniu swego święta raczysz zjechać (szolom) np. na poziom 565. _650. A nawet pracujemy już , moja kopalnia na 700. itd. Z poważaniem Bratroman.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam, że chodzi o KWK - czyli kopalnię Węgla Kamiennego w Jaworznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.