Facebook Google+ Twitter

Wypadek w Nowym Mieście. Będzie śledztwo ws. katastrofy w ruchu

Sprawą tragicznego wypadku w Nowym Mieście nad Pilicą, w którym zginęło 18 osób zajmie się Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Śledztwo będzie dotyczyło sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

Jak informuje prokurator na miejsce wypadku pojechał m.in. szef wydziału, który będzie prowadził śledztwo. "Trwają oględziny, zabezpieczanie śladów. Ze względu na rozmiar katastrofy mogą one potrwać nawet kilka godzin"- dodaje.

W śledztwie wyjaśniany też będzie wątek nieprzystosowania busa do przewożenia tak dużej liczby pasażerów. Na pewno zostaną przeprowadzone sekcje zwłok wszystkich ofiar- czytamy na stronach- Gazety Prawnej.

Do wypadku doszło klika minut po godzinie szóstej rano. W wyniku czołowego zderzenia volkswagena transportera z ciężarowym volvo zginęło 18 osób. Jechali do sezonowej pracy przy zbieraniu jabłek. Samochód nie był przystosowany do przewożenia tak dużej liczby osób. Pasażerowie nie byli przypięci pasami, siedzieli na prowizorycznych siedziskach, skrzynka i deskach.

Czytaj także:

Nowe Miasto nad Pilicą. Zderzenie busa z tirem. 18 ofiar śmiertelnych
Wypadek w Nowym Mieście nad Pilicą. W busie było tylko kilka siedzeń
Wojewodowie łódzki i mazowiecki wprowadzili żałobę do czwartku
Komendant straży pożarnej: Nie widziałem takiego wypadku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.