Facebook Google+ Twitter

Wypadek w waszyngtońskim metrze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-23 07:20

W Waszyngtonie doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pociągów metra. 6 osób nie żyje, kilkadziesiąt odniosło obrażenia.

Do wypadku doszło w popołudniowym szczycie, w miejscu gdzie czerwona linia waszyngtońskiego metra przebiega na powierzchni ziemi. Jeden z pociągów zatrzymał się tam, by poprzedzająca go kolejka mogła opuścić stację.

Wtedy z tyłu uderzył w niego jadący z dużą prędkością inny pociąg. Przedni wagon został wyrzucony w górę i wylądował na dachu stojącej kolejki. Ekipy ratownicze odnalazły 6 martwych osób, kilka innych w stanie ciężkim przewieziono do szpitala. Kilkudziesięciu pasażerom udzielono pomocy na miejscu.
Burmistrz Waszyngtonu Adrien Fenty podkreślił, że to najtragiczniejszy wypadek w 33-letniej historii tamtejszego metra. Do tej pory w stołecznej kolejce doszło do jednego śmiertelnego wypadku - w 1982 roku 3 osoby zginęły gdy pociąg wykoleił się w tunelu w centrum miasta.

Przyczyny wczorajszego wypadku nie są na razie znane. Maszynistka pociągu, który się nie zatrzymał, jest jedną z ofiar śmiertelnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.