Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10816 miejsce

Wypadek w Zwierzynie. Pociąg wypadł z torów, uderzył w dom. Zginęły 3 osoby

W Zwierzynie, na stacji PKP Strzelce Krajeńskie Wschód, pociąg towarowy wypadł z torów i uderzył w budynek. Zginęły trzy osoby.

Na stacji kolejowej Strzelce Krajeńskie-Wschód (Lubuskie) z nieznanych dotychczas przyczyn wagony kolejowe wjechały w budynek PKP, w którym znajdowały się mieszkania. Prawdopodobnie jedna osoba zginęła. / Fot. PAP/Lech MuszyńskiDo wypadku doszło we wtorek wieczorem w Zwierzynie. Jak powiedział w TVN24 Andrzej Węglarz z Komendy Powiatowej Policji, siedem wagonów, najprawdopodobniej niewłaściwie zabezpieczonych, stało na bocznicy.

Czytaj także: We Wronkach wykoleił się pociąg towarowy. Pociągi z Poznania do Szczecina kursują wahadłowo. Zdjęcia

Ok godz. 22 dwa wagony stoczyły się z torów i uderzyły w budynek stacji PKP Strzelce Krajeńskie Wschód. Zginęły trzy osoby: 75-letnia kobieta, 55-letni mężczyzna i 18-letnia dziewczyna, która w chwili wypadku stała na peronie.

Osiem innych osób, mieszkających w budynku, zostało ewakuowanych.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Anonim
 • Anonim
 • 31.07.2011 23:48

czy mówicie o Rafale Z ?? który jest winny za zeszłoroczny i tego roczny wypadek ??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz Wciślik
 • Tomasz Wciślik
 • 30.07.2011 15:27

To może komentarz na temat jednego z czynników, który przyczynił się do katastrofy. Zgodnie z przepisami w przypadku toru, który kończy się przed trwałą przeszkodą (np. budynkiem) odległość kozła oporowego od przeszkody powinna wynosić min. 100 m, wyjątkowo 50 m pod warunkiem zasypania terenu za kozłem na długości 30 m warstwą piasku, żwiru lub klińca o grubości 0,5 m, w którym wykolejony tabor mógłby wyhamować. Na takie rozwiązanie w Zwierzynie miejsce było, ale odległość mimo to wynosiła ok. 40 m. Ponadto oczywiście zawiniła lekkomyślność nastolatków i brak nadzoru nad ich pracą. Kto zatrudnił niepełnoletniego do rozładunku wagonów?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olga
 • Olga
 • 29.07.2011 11:24

Jaki pociąg towarowy?! Wagony!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
 • obserwator
 • 27.07.2011 21:58

Koszmar zgineli ludzie ale nie zapomnijmy o winnych oni tez maja sumienie! Chciałbyś żyć ze świadomością , że przez Ciebie ludzie nie żyją! Współczucia dla rodzin ofiar i sprawców wypadku!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mieszkanka zwierzyn
 • mieszkanka zwierzyn
 • 27.07.2011 18:51

Ja jestem mieszkanka Zwierzyna to było tragiczne słyszałam tylko karetke a te wagony rozpędziły się ze smołowni bo koleś który pakował rzwir chciał je przesunąć i one sie modczepiły i zaczeły pędzić tym,bradziej że tam z górki . A ta dziewczyna ona tam stała i nie jak jej koleżanki pobiegła na lewo zamiast na prawo ale wiadomo szok i ja odepchneło. i dziś ok 5 zmarła biedna dziewczyna ale wcześniej chłopak 29 letni zmarł na raka i to był pogrzeb stulecia i leżał przez niedzioele więc tak sie mówi że jak leży przez niedziele młody człowie i jest taki pogrzeb to musi być też taka tragedia . BIedni państwo położyli się spać i już nie wstali . BIEDNI NIEWINNI LUDZIE . Tym bardziej że dopiero odremontowali to mieszkanie

Komentarz został ukrytyrozwiń
górki
 • górki
 • 27.07.2011 18:05

to straszne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamieszanie takich artykułów , powinno doprowadzić do dymisji osób odpowiedzialnych. Co jest bardzo niepoprawne politycznie.
Trzeba brać przykład z Milera .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Olczak proszę uważać w zamieszaniu takich wrednych artykułów.
Czy chce być Pani zaliczona przez Arciszewskiego do Pisowskiego biadolenia przedwyborczego ?
To bardzo nierozważne z Pani strony.
W końcu wszystkie katastrofy które się zdążyły przez ostatnie lata powinny mam spowszednieć .
I być traktowane jedynie, jako walka polityczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.