Facebook Google+ Twitter

Wypełnienie worka treningowego

  • Lex LL
  • Data dodania: 2017-05-22 15:55

Kupując bokserski worek treningowy często możemy wybrać pomiędzy wersją pełną a pustą. Te drugie są tańsze, lecz wymagają od nas samodzielnego wypełnienia odpowiednim materiałem. Jaki wybrać by nie przepłacać i nie zrobić sobie krzywdy?

kickboxer / Fot. CC0Wraz z otrzymaniem przesyłki z workiem treningowym, na nieuświadomionego klienta często czeka pierwsze rozczarowanie. Zamiast otrzymać wielki błyszczący i ciężki worek treningowy, kurier wręcza mu zgrabnie zapakowaną dwu kilogramową paczkę. Jak przekształcić ją w wymarzony worek?
W niniejszym tekście przedstawimy metody napełniania worków bokserskich.

Większość sklepów sprzedaje worki treningowe do samodzielnego napełnienia. Wbrew pozorom jest to bardzo rozsądne rozwiązanie. Dzięki nim tylko w sklepach i hurtowniach sportowych nie zalegają setki wielkich worków, ponadto sami klienci mogą dobrać poziom napełnienia wagę i twardość do swoich indywidualnych potrzeb.

Sypki problem
Jedną z pierwszych substancji, którą skojarzymy z napełnieniem worka jest piasek. Nie jest to zły pomysł, pod warunkiem jednak że mamy sprzęt, który na to pozwoli. Piasek jest bardzo ciężkim materiałem w przeliczeniu na objętość. Większość standardowych worków ma nośność do maksymalnie 60 kilo. Może się więc okazać, że napełniając cały worek piaskiem będzie on zbyt ciężki i po prostu rozerwie nam się podczas treningu. Sam piasek jest też bardzo twardym materiałem. Dlatego jego stosowanie w workach bokserskich zaleca się zaawansowanym sportowcom w profesjonalnych salach ćwiczeń.

Zboża
Każdy kto miał kiedyś styczność z poduszką terapeutyczną wie mniej więcej jak zachowują się zboża w worku. Zapewniają one bardzo dobre wypełnienie, równomierną twardość czy odpowiednią wagę. Niemniej jednak stanowią one chyba jeden z najdroższych materiałów wypełniających worki bokserskie.

Ścinki materiałów
Materiał ze starych koszul czy spodni idealnie nadaje się do wypełnienia worka bokserskiego. Cechuje się dobrą twardością i odpowiednim wypełnieniem. Warto jednak pamiętać, że najlepiej umieszczać w worku pocięte na drobne paski kawałki materiału. Wszystko zgodnie z zasadą im mniejsze tym lepsze. Całe duże połacie materiału mogą się bowiem nierówno rozłożyć i podczas uderzeń będziemy czuć niejednolite górki i doliny pod płaszczyzną worka.

Trociny
Element wypełnienia worka należący do tych najtańszych, a zarazem najlepszych. Bardzo często trociny możemy dostać bowiem za darmo, jako odpad w lokalnym tartaku. Wypełnienie nimi worka bokserskiego gwarantuje przyjemną twardość i odpowiednie, równomiernie wypełnienie całej przestrzeni tego przyrządu do ćwiczeń. Warto jednak poświęcić chwilę podczas wyboru i załadunku trocin do worka treningowego. Zróbmy wszystko by pośród trocin nie znalazły się żadne drzazgi, gałązki czy twardsze wióry. Mogą one nie tylko uszkodzić worek, ale i zrobić krzywdę osobie ćwiczącej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.