Facebook Google+ Twitter

Wypełniłeś PIT. Co dalej?

Pozostał jeszcze tydzień na złożenie zeznania podatkowego za rok 2009. Do 30 kwietnia 2010 roku każdy jest zobowiązany złożyć w urzędzie skarbowym PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

 / Fot. PAPJeśli jeszcze nie wypełniłeś PIT-u i nie wiesz, w jaki sposób to zrobić, wejdź na stronę pit.wieszjak. Czas nagli, a rozliczyć się trzeba.
Dla podatników i pracowników urzędów skarbowych to trudny czas zmagania się z kolejkami oraz niezliczoną ilością PIT-ów. Ale nie powinniśmy wpadać w zakłopotanie. Ministerstwo Finansów oraz pracownicy urzędów skarbowych wychodzą naprzeciw swoim podatnikom.

Sobota, 24 kwietnia, był dniem roboczym dla wszystkich urzędów skarbowych od godziny 9 do 13. Ponadto od poniedziałku do ostatecznego terminu rozliczenia się tj. 30 kwietnia, godziny pracy poszczególnych urzędów skarbowych będą wydłużone. W tym czasie będzie można zasięgnąć porad ekspertów i osobiście złożyć wypełnione PIT-y.

Rozlicz się szybko i łatwo przez Internet


Wszystkie te ułatwienia po to, abyśmy w prosty i przyjazny sposób mogli rozliczyć się z fiskusem. A przede wszystkim, żebyśmy zrobili to na czas.Od bieżącego roku wprowadzono też dodatkowe dla nas udogodnienia. Oprócz bezpośredniego złożenia PIT-ów w urzędzie skarbowym, łatwo i szybko możemy rozliczyć się również przez Internet.

Ta forma nie wymaga tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego.Wystarczy wejść na stronę internetową Ministerstwa Finansów www.e-deklaracje.gov.pl i w prostszy sposób niż myślimy, wysłać PIT przez Internet.

Pierwszym krokiem jest ściągnięcie bezpłatnego programu, który ułatwia nam wypełnianie formularzy. Krok drugi to wybór odpowiedniego PIT-u i wypełnienie go. Program jest na tyle przyjazny, że sam nas informuje o dalszych krokach, a także uzupełnia niektóre pola za nas. Jest bardzo wygodny w obsłudze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.