Facebook Google+ Twitter

Wypocząć to znaczy wyjechać?

Czy wypocząć to znaczy wyjechać ? Czy tylko wakacje na tropikalnych plażach są gwarancją udanego urlopu? Chyba nie. A jak można je spedzić inaczej?

Czy wypocząć to znaczy wyjechać? To zależy, co kto lubi. Chyba każdy z nas lubi odpoczywać w inny sposób. Wiele zależy oczywiście od finansów. Nie wszystkich przecież stać na dalekie wojaże, po egzotycznych krajach. Większości pozostaje urlop w kraju lub pozostanie w domu.


Jako wielka domatorka bardzo lubię spędzać wakacje w miejscu zamieszkania. Można naprawdę świetnie i ciekawie zorganizować sobie czas. Dobry pomysł to np. codzienne odprężające wizyty na basenie, zbawienne zarówno dla ciała i ducha. Dla tych, którzy jeszcze nie pokonali lęku przed wodą to znakomita okazja, aby nauczyć się pływać. Sama wybrałam taka opcję dwa sezony temu, wreszcie udało mi się pokonać strach.

Na wielu basenach organizowane są specjalne, intensywne kursy wakacyjne np. codziennie godzina treningu. Można też skorzystać z indywidualnej nauki z instruktorem, co gorąco polecam. Na sylwetkę oraz samopoczucie znakomicie wpływają  dobrodziejstwa odnowy biologicznej, bicze wodne, sauny, łaźnie  parowe.

Dla tych, którzy tęsknią za oliwkową opalenizną polecam wizyty w solarium. Jeśli pogoda sprzyja, można wygrzewać się na słońcu, choć efekt na pewno nie jest tak szybki jak w kabinie. Zawsze warto mieć przy sobie kremy nawilżające, na początek z większymi filtrami  .

Na lato polecam przede wszystkim sporty – oprócz pływania, jazdę na rowerze czy rolkach, która pozwala dotlenić organizm i wyrwać się z zamkniętych pomieszczeń.

To również najlepszy okres na zrzucenie zbędnych kilogramów bez wielkich wyrzeczeń. Wystarczy odrobina samodyscypliny i konsekwencji. W wakacje na naszych stołach koronne miejsce powinny zająć lekkie potrawy, owoce oraz warzywa. Spożywane najlepiej kilka razy dziennie w małych ilościach. Dostarczają one niezbędnych witamin i energii.

Wakacje w domu to również więcej czasu na spotkania ze znajomymi, wypady do miasta, wspólne zakupy, pogaduszki w kafejkach oraz nocne eskapady i popisy taneczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.