Facebook Google+ Twitter

Wypożyczanie przez internet – nowy trend w sieci

Rynek wypożyczalni i serwisów internetowych pośredniczących w okresowym najmie rzeczy przeżywa rozkwit. Podobne strony działają już w kilku krajach na całym świecie. Pojawiają się także w Polsce.

Polski serwis pośredniczący w wypożyczaniu rzeczy przez internet / Fot. PirLand.plWynajem środków transportu osobowego i dostawczego, sprzętu budowlanego czy komputerowego zyskuje na popularności z kilku powodów. Wypożyczenie sprzętu na działalność gospodarczą, w przeciwieństwie do kupna, znacznie zmniejsza koszty przedsiębiorstw. Płatności za najem są rozłożone w ratach, a usługodawcy często oferują dodatkową pomoc techniczną. Osoby prywatne najczęściej korzystają z wypożyczalni w celach turystycznych, takich jak choćby wynajem jachtów czy rowerów lub okazjonalnie – na wesela lub imprezy.

W porównaniu do Holandii czy Wielkiej Brytanii, gdzie na temat rynku wypożyczalni każdego roku powstają obszerne analizy, w Polsce branża wydaje się być niedoceniana. Tę sytuację ilustruje także rozwój serwisów pośredniczących w wynajmie rzeczy w internecie. Istniejący od maja 2008 roku w polskiej sieci serwis PirLand.pl koncentruje ofertę nie na wypożyczalniach, a na rzeczach. Tym sposobem chce stworzyć bazę, która zaspokoi potrzeby rynku. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii od prawie dwóch lat działa kilka takich serwisów, np. hirestation.co.uk, czy thehirehub.co.uk.

Wypożyczalnie skoncentrowane głównie w kilku branżach produktów, nie są jednak w stanie zaspokoić każdej potrzeby. Twórca Pirland.pl i właściciel Internet Masters Łukasz Dróżdż uważa, że jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest oddanie internautom inicjatywy w tworzeniu podaży.
- Użytkownicy serwisu sami mogą wystawić swoje rzeczy, z których aktualnie nie korzystają i wynająć je innym ludziom zarabiając na każdym wypożyczeniu - mówi.

Bezpieczeństwo transakcji zapewnia m.in. system ocen użytkowników połączony z weryfikacją danych na podstawie przesyłanych dokumentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.