Facebook Google+ Twitter

Wyprawa do zoo

W wolny weekend można wybrać się na spacer do krakowskiego zoo.

fot. Tomasz NakonecznyKrakowskie zoo mieści się w Lesie Wolskim. Wystarczy wsiąść do autobusu nr 134, by znaleźć się tuż przed bramą ogrodu zoologicznego. Można również wybrać się samochodem, ale wtedy musimy się liczyć z kilkunastominutowym spacerem, ponieważ parking usytuowany jest kilkaset metrów od ogrodu.

W krakowskim zoo można zobaczyć wiele ciekawych zwierząt. Począwszy od papug, sępów, orłów poprzez koty, lwy, hieny, tygrysy i inne drapieżniki, aż po zwierzęta duże jak żubry, wielbłąd czy zebry. Będąc w zoo na pewno nie ominiemy egzotarium, gdzie mieszkają węże, żółwie i morskie ryby. Następnie czeka nas spotkanie z małpami, gibbonami i szympansami.

fot. Tomasz NakonecznyNajwiększym zainteresowaniem cieszy się jednak minizoo. Miejsce to stworzono z myślą o najmłodszych. Tam dzieci mają możliwość bezpośredniego kontaktu z kucykami, żółwiami, świnkami morskimi i karłowatymi kózkami. Dzieci chętnie karmią zwierzątka przygotowaną przez pracowników paszą.

fot. Tomasz Nakonecznyfot. Tomasz NakonecznyTo, czego brakuje w krakowskim ogrodzie, to indyjska słonica Birma, która padła pod koniec lipca tego roku. Można mieć również zastrzeżenia co do całej infrastruktury. Oznaczenia są źle widoczne i mało czytelne. Zwiedzający będący pierwszy raz mają zawsze problem, jaką drogę wybrać, aby nie ominąć żadnego ze zwierząt. Jednak warto tu przyjechać, szczególnie gdy pogoda dopisuje.

fot. Tomasz Nakonecznyfot. Tomasz NakonecznyBilet- 12 zł
Uczniowie i studenci- 6 zł
Opłata za fotografowanie lub nagranie kamerą - 3 zł

Kasa zoo czynna codziennie od 9 do 17. Zwiedzanie do 18.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

szczerze mówiąc to, gdy przechodzi się obok tego pustego miejsca, gdzie była słonica od razu można wyczuć, że jednak czegoś tam brakuje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też mam kilka fotek z ZOO, tylko ze ja jeszcze zastałem słonicę

Komentarz został ukrytyrozwiń

No oczywiście, żę zapłaciłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jestem, czy płaciłeś za możliwość robienia zdjęć? ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.