Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19558 miejsce

Wyprawa na Szczecińską Gubałówkę

Jak co roku w Szczecinie, tylko kończą się ferie, od razu spada śnieg. W mieście zapanowało zimowe szaleństwo. Centrum sportów zimowych w Szczecinie, tzw. Szczecińska Gubałówka, umiejscowione Osowie na Lisiej Górze, przeżywa oblężenie.

Tłok na Szczecińskiej Gubałówce / Fot. Elżbieta SadowskaWczesną historię dzisiejszego Centrum sportów zimowych w Szczecinie, można opisać w jednym zdaniu (no, może w trzech). Szczecińska Gubałówka, to wyciąg narciarski usytuowany w Osowie (elektryczny, orczykowy) o długości ok. 200 m. W latach 80. był jedną z nielicznych w Szczecinie inwestycji z zakresu sportów zimowych. Oddany do użytku w 1980 r., od 1995 r. jest nieczynny.

Dzisiejszy rozkwit Centrum sportów zimowych, to zasługa Krzysztofa Ćwiklińskiego, obecnego właściciela Szczecińskiej Gubałówki. Na Gubałówce są Największe powodzenie miała trasa saneczkowa / Fot. Elżbieta Sadowskazlokalizowane dwie trasy narciarskie, trudniejsza o długości 280 m, łatwiejsza o długości 360 (z wyciągiem talerzykowym), trasa saneczkowa (bezpłatna po naturalnych opadach śniegu), zadaszone lodowisko, snowpark, wypożyczalnia sprzętu, restauracja, zaplecze piknikowe, parking, a nawet kilka pokoi na noclegi.

W ostatni weekend Szczecińska Gubałówka, cieszyła się ogromnym powodzeniem, na parkingu brakowało miejsc, więc samochody parkowały też po obu stronach dojazdowej ul. Miodowej. Kolejki do wyciągu narciarskiego liczyły po kilkadziesiąt osób, lodowisko było pełne, więc największe powodzenie miały trasy saneczkowe. Trenowali też snowboardziści, przed zbliżającymi się (25 luty 2012 r.) Mistrzostwami Województwa Zachodniopomorskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie - Family Cup.

Nie zauważyłam trenujących uczestników, kolejnej edycji Crazy Slide czyli wielkiego, szczecińskiego Zjazdu na Byle Czym. A terminy gonią, już 18 lutego na Szczecińskiej Gubałówce, odbędą się dwuetapowe zawody Crazy Slide, czyli Wyciąg narciarski i trasa narciarska, też miały powodzenie / Fot. Elżbieta SadowskaZjazdu na Byle Czym. Zjazdy odbywać się będą w pięciu kategoriach: jedynki, dwójki, pojazdy wieloosobowe, pojazdy rodzinne oraz sponsorzy i media.

W programie przewidziano mnóstwo atrakcji: pokazy tańca, występy muzyczne, spektakl ujarzmiania ognia, kąpiel morsów, Freestyle i beatbox oraz Crazy Playback Show. Główną atrakcją będą jednak szalone zjazdy zawodników na byle czym. Zawody uświetni kilkaset balonów wypełnionych helem, które poszybują w niebo kiedy na starcie pojawi się pierwsza ekipa. Szczegóły na www.crazyslide.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Moja mama niedawno utyskiwała że młodzież za dużo siedzi przed internetem, zamiast korzystać z białego szaleństwa i zjezdżać na saneczkach lub nartach z górki! Fakt, iż tych zielonych górek wciąż coraz mniej, że zamiast nich budują garaże dla aut, i wycinają drzewa w zieleńcach....- Na pewno mama by zmieniła zdanie i ucieszyła się iż w Szczecinie są zimowe zawody;)) Pozdrawiam dziennikarską rodzinę Sadowskich

Komentarz został ukrytyrozwiń
Poznaniak
  • Poznaniak
  • 08.02.2012 18:39

A my mamy Maltę w Poznaniu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy Gubałówkę w Szczecinie!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.