Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28966 miejsce

Wyprawa nowogardzkich oldbojów do Wilna

W środę, 10 lutego br., wieczorem z Nowogardu wyjechała 20-osobowa ekipa członków klubu sportowego "Bosman Nowogard" na Międzynarodowy Turniej Halowy w piłce nożnej Wilna.

w Trokach (Trakai) / Fot. Andrzej SzafranPodróż busem do Troków koło Wilna trwała 17 godzin. Na miejscu główną atrakcją było zwiedzanie urokliwego drewnianego miasteczka, zamieszkanego przez jeden z najmniej licznych narodów europejskich - Karaimów. Grupa widziała też wspaniały zamek wielkich książąt litewskich, położony na wyspie jeziora Galwe. (Rowerem do Trakai)

Dalej wycieczka prowadziła do dzielnicy Wilna - Nowej Wilejki. Jest to jedna z największych terytorialnie dzielnic stołecznych. Wśród prawie 33 tys. mieszkańców tej dzielnicy ok. 34 proc. stanowią Polacy, 29,5 proc. Litwini, 20 proc. Rosjanie i ok. 16 proc. inne narodowości. (źródło: Stanisław Tarasiewicz, Wilejka straszy, Kurier Wileński. 17.11.2006).

"BOSMAN NOWOGARD" / Fot. Andrzej SzafranTu doszło do rozegrania meczu towarzyskiego z drużyną FK "Granitas" na ośnieżonym boisku, składami 7-osobowymi. Gra odbywała się od bandy dwa razy po 30 minut. Po meczu wszyscy "zaliczyli" saunę. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne. Klub FK „Granitas” posiada 10 drużyn w różnych kategoriach wiekowych, w tym drużynę dziesięciolatków będącą trzykrotnym mistrzem Litwy.

Nowogardzki klub zaprosił drużyny seniorów i oldbojów na międzynarodowy turniej w Nowogardzie, który ma się odbyć w czerwcu br. Zaproszono także trampkarzy i juniorów - na turniej lipcowy.

Po tym pełnym wrażeń spotkaniu nowogardzcy oldboje pojechali na nocleg do Niemenczyna, położonego ok. 25 km od Wilna, przy ujściu rzeki Niemenczynki (Nemenčia) do Wilii (Neris). Miasteczko liczy ok. 6 tys. mieszkańców, ponad 50 proc. stanowią Polacy. Byli tam już także turyści rowerowi z Nowogardu w maju 2007 roku (Rowerem do Niemenczyna).

W piątek, po przyjacielskim spotkaniu ze starostą Niemenczyna Panem Mieczysławem Borysewiczem, grupa oldbojów pojechała do Wilna. W Wilnie zwiedzili najważniejsze zabytki i obiekty m.in. cmentarz na Rossie, Ostrą Bramę, Cerkiew Trzech Męczenników, Kościół Świętej Anny, Kościół Piotra i Pawła, Góry Gedymina. Wieczorem głównym obiektem zainteresowania było lodowisko znajdujące się w kompleksie handlowym „Akropolis”.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiały



Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

(+) dla autora artykułu i dla organizatorów a także uczestników tej cennej inicjatywy. Fajnie, że Polacy z zachodniopomorskiego integrują się z rodakami z Wileńszczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, prasa nasza leci na sensacyjki, wydarzenia o charakterze robiącym duże wrażenie, aby zwiększyć poczytność, etc. Zresztą dobrze wiemy o co jeszcze chodzi.
Jakoś się stało, że umieszczony pod artykułem Link "Rowerem do Niemenczyna" nie działa poprawnie. Ten działa jak należy... http://www.bicycl.yoyo.pl/2007/V/18/18.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na wielkość twoich artykułów, są solidnie nasączone informacjami i do tego interesująco poskładane powoduje że są atrakcyjne do czytania. A co najważniejsze to to, że piszesz o tematach które na co dzień są lekceważone przez środki masowego przekazu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.