Facebook Google+ Twitter

Wyprawa śladami Draculi

Wybraliśmy się do Transylwanii śladami znanego, słynącego z niezwykłego okrucieństwa monarchy, zwanego ”Diabłem Wołoskim”, „wojewodą na palach” bądź krótko: „palownikiem” (słowo „Tepes” oznacza „wbijacz na pal”). Jednak władca ten bardziej znany jest jako Dracula (syn diabła).

Dziś miejscowi, skwapliwie wykorzystując legendę dla swoich potrzeb, zaadaptowali klika innych zamków w regionie oferując turystom niezatarte wrażenia z pobytu w zamkach Draculi (główna rezydencja Drakuli – zamek Poienari – znajduje się w Górach Fogaraskich i niestety jest w ruinie).

W każdym z odwiedzanych miejsc można się napić np. piwa Draculla lub delektować rumuńskim winem Vampire.

Najsłynniejsze miejsca to:
Zamek w Rasznowie zbudowany w XIII wieku. To twierdza górująca nad miastem, widoczna już z daleka. Z jednej strony chroniona stromą ścianą, z drugiej skalnym urwiskiem, była schronieniem dla mieszkańców okolicznych osad podczas wszelakich najazdów.

Bran - miasteczko jakże chętnie odwiedzane przez turystów, właśnie ze względu na zamek reklamowany jako zamek Drakuli. W rzeczywistości sam Hrabia Drakula przebywał tu jakiś czas, przejazdem, a zamek był po prostu wspaniałą rezydencją królowej Marii. Wzniesiony został w XIII wieku. Dziś przystosowany pod turystów, oferuje nie tylko duchowe doznania, ale także gastronomiczne atrakcje.

Niżej kilka fotografii

Kontrasty:dzieci bawią się przed jednym z biednych domów (Foto: Marcin Nowak)Jedno z wejśc do zamku w Branie ( Foto: Marcin Nowak)Rasznow widok na zamek z miasteczka ( Foto: Marcin Nowak)

kamień jest podstawowym materiałem budowlanym ( Foto: Marcin Nowak)

Na ścianie wieży klatka dla skazańców (Foto:Marcin Nowak)panorama Rasznowa z widokiem na wulkan (Foto: Marcin Nowak)Piwo Dracula serwują na zamku w Rasznowie (Foto:Marcin Nowak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wład przepraszam za literówke!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Włas Tepes był HOSPODAREM WOŁOSKIM a nie WOJEWODĄ SIEDMIOGRODZKIM. Wład nie miał we władaniu całej transylwanii ale jej małą część!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widze, ze mamy podobne zainteresowania:) Tez pisalam o Draculi i o jego duchu w Schenkendorf:)Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.