Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4163 miejsce

Wyprowadzka do miasta, w którym nikogo nie znasz - WARTO?

Czy warto zmienić klimat i otoczenie? Czy warto zamieszkać w miejscu, w którym nikogo nie znamy?

 / Fot. pixabayZazwyczaj chcemy mieszkać w miejscu, gdzie się wychowaliśmy, gdzie znamy każdy kąt. Bo czujemy się wówczas swojsko, przyjaźnie, bezpiecznie. Jednak czy nie warto wyprowadzić się na drugi koniec kraju lub chociażby do innego sąsiedniego miasta? Czy nie warto odciąć się od przeszłości i ludzi żyjących w naszym otoczeniu?

Tak naprawdę każdy z nas w swojej podświadomości marzy, by uciec od tego wszystkiego, co znane... Mamy dosyć problemów, niektórych ludzi, miejsc itd. Jeżeli czujesz, że powinieneś wyjechać, zmienić otoczenie, a nawet przeprowadzić się na stałe do innej miejscowości, to zrób to! Po co męczyć się i skrywać w sobie ból i niechęć...?

Często myśląc o przeprowadzce, odkładamy ją, bo boimy się, obawiamy, czy sobie poradzimy... Z drugiej jednak strony jesteśmy podekscytowani.. Które z tych uczuć jest ważniejsze? Warto się przemóc i zmienić mieszkanie, odciąć się nawet od rodziny. Przecież nie musisz spotykać się z nimi codziennie, a wystarczy dwa razy w tygodniu. Czas się usamodzielnić, stworzyć nowe otoczenie, znaleźć nowych przyjaciół...

Warto zamieszkać w takim mieście, w którym nie masz "dobrych" znajomych. Może Ci nowo poznani będą bardziej życzliwi, pomocni, przyjaźni.. Może dzięki nim odmienisz swoje życie na lepsze? Warto spróbować! Będziesz już całkowicie wolnym człowiekiem, będziesz mógł zobaczyć nowe miejsca, poznać nowe miłości i przyjaźnie. Ukształtujesz też przede wszystkim swoją osobowość - być może staniesz się bardziej pewny siebie, odpowiedzialny i zaradny.

Nie jest łatwo zmienić klimat i zacząć życie od nowa - to wymaga dużo siły, samozaparcia, szczęścia i odwagi - ale jeśli czujesz, że Twoje życie nie jest idealne, to warto spróbować je polepszyć. Jeśli się nie uda, to zawsze możesz poprosić o pomoc rodzinę, czy nawet wrócić do dawnego trybu życia. Jednak to już ostateczność, nie poddawaj się zbyt łatwo!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.