Facebook Google+ Twitter

Wyprzedaż godności

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-30 19:24

Życie polityczne dostarcza na co dzień niezliczonych przykładów potwierdzających niskie morale ludzi reprezentujących bądź co bądź państwo polskie.

Scena polityczna pełna jest miernych aktorów gotowych grać nawet poślednie role za bodaj czapkę gruszek w oczekiwaniu aż któryś z ważnych reżyserów zwróci na nich uwagę i być może zaangażuje do przedstawienia o większej randze. Przedmiotem marzeń rozpolitykowanych pretendentów jest eksponowane miejsce na partyjnej liście wyborczej gwarantujące występy na scenie głównej, czyli sali sejmowej.

Niełatwo wspiąć się na polityczny piedestał przy obowiązującym obecnie porządku prawnym preferującym wyłącznie liderów dużych ugrupowań politycznych, którzy osobiście układając listy wyborcze praktycznie jednoosobowo decydują o składzie osobowym naszego parlamentu i karierach działaczy swoich partii. Przypomina to do złudzenia organizację struktur mafijnych, gdzie o wszystkim decyduje szef a żołnierze tylko wykonują rozkazy.

Dlatego w polskiej polityce podobnie jak mafii nie ma miejsca na myślenie i wygłaszanie własnych opinii nawet na wewnętrznych forach partyjnych. Musiało to doprowadzić do znacznego zubożenia myśli politycznej skoro liderzy słuchają tylko specjalistów od politycznego pijaru a kierownicze gremia partyjne zajmują się niemal wyłącznie podejmowaniem takich działań, które mogą zaowocować podniesieniem słupków sondażowych.

Trudno się dziwić, że w tych realiach wszyscy politycy danej formacji występujący w mediach mówią wyłącznie językiem swoich szefów nie wysilając się nawet do ubrania we własne słowa ich złotych myśli. Towarzyszy tym wypowiedziom obawa, żeby coś nie przekręcić i nie narazić się niepotrzebnie suwerenowi. Słuchając tych medialnych popisów politycznych klakierów człowiekowi patrzącemu trzeźwo na świat pozostaje tylko uśmiechnąć się z politowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.