Facebook Google+ Twitter

Wypych: Minister edukacji zamiast Miedwiediewa w Auschwitz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-23 10:41

Minister edukacji i nauki Andriej Frusenko będzie reprezentował Rosję na obchodach 65. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz. Informację tę ujawnił w "Śniadaniu w Trójce" Paweł Wypych.

Prezydencki minister mówił, że minister Frusenko będzie specjalnym przedstawicielem prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Paweł Wypych podkreślił, że list, który w tej sprawie otrzymał od rosyjskiego przywódcy Lech Kaczyński, był bardzo osobisty.

Prezydent Rosji napisał w nim, że czuje się zaszczycony zaproszeniem i zaznacza, że 65. rocznica wyzwolenia Auschwitz jednoczy narody rosyjski i polski, także ku pokojowej przyszłości.
Tym samym potwierdziły się informacje, że do Polski nie przyjedzie ani prezydent Miedwiediew, zaproszony przez Lecha Kaczyńskiego, ani premier Rosji Władimir Putin.

Zaproszenie do prezydenta Rosji wysłano w grudniu. Kancelaria Prezydenta tłumaczy tak późne zaproszenie Miedwiediewa kwestiami protokołu dyplomatycznego. Uroczystości organizuje bowiem rada pod przewodnictwem profesora Władysława Bartoszewskiego i to ona zaprosiła do udziału w obchodach prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dopiero, gdy to nastąpiło, polski prezydent mógł zaprosić przywódcę Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.