Facebook Google+ Twitter

Wyraź emocje kolorowo!

Kolorowe Emocje to cykliczna impreza społeczna i rodzinna, organizowana w tym roku już po raz czwarty. Jej głównymi odbiorcami są dzieci, które w tym dniu uczą się wyrażania pozytywnych emocji, pracy artystycznej oraz działania w grupie.

Strona internetowa projektu Kolorowe Emocje / Fot. screen„Nie ma dnia, w którym nie okazujemy sobie na wzajem dobrych uczuć. Miłość, radość, szczęście, ciepło, sympatia, a jeśli trzeba – troska – to te emocje, które nazywamy „kolorowymi”. „Kolorowe”, bo dzięki nim świat mieni się wszystkimi barwami tęczy i staje się piękny” – czytamy na stronie projektu Kolorowe Emocje 2008.

Ideą tego przedsięwzięcia jest zabawa i niesienie pomocy innym, ale także wyzwolenie u dzieci radości i spontaniczności tworzenia. Dzieci mogą się rozwijać artystycznie, poczuć się przez chwilę jak wielcy „twórcy” (na imprezie pojawiają się media), uczą się również pracy w grupie, współdziałania, wyrażania pozytywnych emocji oraz dzielenia się nimi. Oprócz malowania, maluchy będą mogły wziąć udział w różnych konkursach edukacyjnych oraz sprawnościowych. Na wszystkich przybyłych czeka mnóstwo niespodzianek. A wszystko, jak co roku, z promiennym uśmiechem na twarzy!

Poprzednie edycje były bardzo kolorowe


Pierwsza edycja Kolorowych Emocji odbyła się w 2005 roku w Gdańsku, Lublinie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Powstał wtedy Największy Obraz Świata, malowany w tych czterech miastach jednocześnie. Dzieci pokryły kolorowymi malunkami 720 m kw. płótna. Kolejna edycja odbyła się aż w siedmiu miastach. Pomysłem przewodnim było kolorowanie Bajkowego Miasteczka. Impreza przyciągnęła kilka tysięcy maluchów wraz z rodzicami i opiekunami. Wtedy też ze zdjęć roześmianych dzieci stworzono Wielką Księgę Uśmiechów. W 2007 roku w siedmiu miastach budowano Kolorowy Dom Mamy, którego powierzchnia ścian miała łącznie 1750 m2! Kolorowe Emocje odbywały się wtedy w Dzień Matki.

2008 – Kąciki Pozytywnych Emocji


W tym roku Kolorowe Emocje odbędą się 24 maja. Jak powiedział Tomasz Sobczak z agencji inplusPR, motywem przewodnim tej edycji są właśnie pozytywne emocje, czyli Miłość, Sympatia, Szczęście, Radość, Życzliwość, Troska, Tolerancja, Uprzejmość. W dziesięciu miastach Polski zostaną ustawione specjalne konstrukcje, zwane „Kącikami Emocji”, które dzieci będą mogły pomalować zgodnie z ich nazwą. W ten sposób nauczą się wyrażania pozytywnych emocji na różne sposoby. Nad właściwym przebiegiem malowania oraz zabaw będą czuwać moderatorzy. Teren imprezy zostanie zabezpieczony, podobnie jak mali artyści – otrzymają nie tylko pędzle i farby, lecz także pelerynki chroniące ich ubrania oraz obuwie przed zabrudzeniem. Zabawy i pozytywnych, kolorowych emocji będzie co nie miara!

Mecenasem i pomysłodawcą projektu Kolorowe Emocje jest firma Baumit, za organizację odpowiada natomiast agencja inplusPR z Wrocławia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Kolorowe Emocje w Twoim mieście


24 maja (sobota), godz. 11

Jaworzno – teren przy Hali Widowiskowo-Sportowej
Kraków – Plac Szczepański (obok Rynku Głównego)
Łódź – Manufaktura
Łowicz – Nowy Rynek
Olsztyn – Rynek
Poznań – Rynek
Szczecin – Jasne Błonia
Warszawa – Rynek Nowego Miasta
Wrocław – Rynek
Pobiedziska – Rynek

Więcej informacji na temat Kolorowych Emocji na oficjalnej stronie projektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

a to jest myśl!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego nie? Co prawda nie jesteś dzieckiem w wieku 6-12 lat, ale możesz się przebrać za moderatora działań artystycznych, a wtedy może dostaniesz pędzel do ręki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaworzno!!:) Marek już czeka...szkoda że nie może malować....:|

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.