Facebook Google+ Twitter

Wyraź swoje poparcie dla 14-letniej Agaty

Chcesz wyrazić swój sprzeciw wobec złamania prawa jakie nastąpiło w wypadku odmówienia przeprowadzenia aborcji 14-letniej Agacie? Przyjdź 13 czerwca o godz. 18.00 pod Sejm.

"W piątek, 13 czerwca, o godz. 18.00 pod Sejmem zbieramy się, żeby wyrazić swoje oburzenie zachowaniem organów państwowych w sprawie 14-letniej Agaty z Lublina. Państwowe instytucje zobowiązane do przestrzegania i realizowania obowiązującego prawa, zamiast przestrzegać - złamały je."

Takiej właśnie treści dostałem dziś maila. Jeśli jesteś oburzony tym, że choć nastolatka miała prawo do legalnego usunięcia ciąży, to prawa tego jej odmówiono pod naciskami różnych grup, to zamanifestuj to.

Akcja zorganizowana jest przez autorki feministycznego blogu stopfanatykom.blox.pl w tym m.in. Kingę Dunin, Hannę Samson, Kazimierę Szczukę i Magdalenę Środę.

Zgodnie z art. 200 k.k. dziewczynce przysługuje możliwość realizacji ustawowego prawa do przerwania ciąży. Prawo zostało złamane, doszło do nękania Agaty przez m.in. przedstawicieli kościoła oraz Hannę Wujkowska, jak podaje Newsweek lekarkę znaną z działalności antyaborcyjnej, doradczyni b. ministra Romana Giertycha.

"Pikieta będzie utrzymana w spokojnym tonie, nie chcemy brać udziału w wojnie o los dziewczyny - ale nie możemy milczeć, kiedy państwo poddaje dziewczynę w tak bardzo trudnej sytuacji dodatkowej opresji i kiedy organy państwowe nie przestrzegają obowiązującego prawa" - czytamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki skandal ..Nie rozumiem jak obcy ludzie mogą decydować za Agate i jej rodziców.Kto innym dał prawo do wtrącania się,nie mieści mi sie to w głowie..Nie wyobrażam sobie żeby ktoś wtrącał sie do mnie i mojej rodziny..Współczuję Agacie i jej rodzinie,a zarazem trzymam kciuki żeby ten koszmar się skończył.Agata,nie słuchaj innych,niech nie mają wpływu na twoją decyzję,musisz sama ją podjąć z pomocą i wsparciem rodziców..Bo ten cały szum minie.Każdy człowiek ma prawo do decydowania o sobie,ma prawo do podejmowania decyzji,bez względu na to czy ta decyzja jest słuszna czy nie..Życie nam pokaże czy ona była słuszna,nikt nie przeżyje życia za nas i nie odpowie za nasze czyny,tylko każdy człowiek decyduje za SIEBIE ..A los pokaże ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga Agatko!

Wyrażam swoje wsparcie dla Ciebie w tej trudnej chwili, kiedy zostałaś zmuszona do podejmowania trudnych decyzji. Bądź pewna, że Twój wybór uszanuję, jakikolwiek by nie był, gdyż nie mogę stawiać siebie ponad prawo zabraniające lub pozwalające na rozmaite czyny, podobnie jak nie mogę siłą zmusić Cię do niczego, gdyż szanuję Twoją wolność. W tej trudnej dla Ciebie chwili chciałbym jednak zapytać,czy Twoja wolność jest wolnością od trudów życia, czy może wolnością do czynienia tego Świata lepszym i dawania siebie innym. Zastanów się, co tak naprawdę będzie oznaczać Twoja decyzja. I podejmij tę właściwą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jednak dla mnie wciąż to nie ma sensu. My sobie możemy używać ambiwalentnych zwrotów, ale ludzie nieoczytani wciąż będą kojarzyć lobbing z pieniędzmi. I słowa powinno się dopasowywać do targetu, a targetem jest ogół społeczeństwa. "Antyaborcyjne lobby" to oksymoron."

ale zauważ, że w tekście nie pojawiło się słowo "lobby" tylko w moich komentarzach.

"Ty czytelnika pozbawiłeś wszelkich wątpliwości, ograniczając go od informacji. Nie na tym polega dziennikarstwo (obywatelskie)."

Przepraszam ale, w którym fragmencie tekstu przedstawiam swoje własne zdanie? Przedstawiam tylko intencje organizatorów całej akcji, powołując się na blogu, media i treść maila jakiego otrzymałem. To jest tekst newsowy, a nie żaden rodzaj publicystyki.

"I nie bierz słowa zbrodnia w cudzysłów. Choć ten zarodek/płód nie jest w pełni wykształconym człowiekiem, rozwija się i żyje jak człowiek. Przerwanie tego życia to morderstwo dozwolone do 12 tygodnia. Legalne ale niemoralne."

Dla ciebie tak, a dla mnie inaczej. Była mowa wcześniej o sumieniu więc niech w tej sferze zostanie wszystko rozstrzygnięta. Nie muszę podzielać twoich przekonań, mogę mieć własne. Na tym polega pluralizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prywatne życie dziewczyny , jej historia będzie pretekstem do walk grup popierających aborcję i jej przeciwników. A za jakiś czas większość o tej dziewczynie zapomni..

A tytuł.. .hmmm...dziewczyna jest nie zdecydowana i nie ma własnego zdania..raz takie drugi raz inne w zależności od siły przekonywania..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • - -
  • 12.06.2008 23:29

Faktycznie, jest taka wersja "lobby" w SJP PWN o jakiej mówisz.

Jednak dla mnie wciąż to nie ma sensu. My sobie możemy używać ambiwalentnych zwrotów, ale ludzie nieoczytani wciąż będą kojarzyć lobbing z pieniędzmi. I słowa powinno się dopasowywać do targetu, a targetem jest ogół społeczeństwa. "Antyaborcyjne lobby" to oksymoron.

To co piszesz świadczy o twojej stronniczości. Przekazywanie społeczeństwu jednostronnych komunikatów to zwyczajna propaganda. Mnie nie interesują Twoje preferencje polityczne tylko prawda. Ty jako dziennikarz powinieneś doprowadzić do dyskursu i przedstawić "fakty" z różnych stron, a nie te które Ci się podobają. Czytelnik mając informacje od każdej ze stron, analizuje sytuację i używa swojego rozumu do oceny. Ty czytelnika pozbawiłeś wszelkich wątpliwości, ograniczając go od informacji. Nie na tym polega dziennikarstwo (obywatelskie).

I nie bierz słowa zbrodnia w cudzysłów. Choć ten zarodek/płód nie jest w pełni wykształconym człowiekiem, rozwija się i żyje jak człowiek. Przerwanie tego życia to morderstwo dozwolone do 12 tygodnia. Legalne ale niemoralne.

Nie słyszałem wcześniej, aby "nasz super-ksiądz" był zawsze o właściwym czasie i we właściwym miejscu. Ja jeśli odbieram niewiarygodne informacje, cuchnące sensacją na milę, do tego z mediów, które słyną ze swojej nierzetelności i wybiórczości to podchodzę do kreowanej sytuacji z dużym dystansem. Nie ufam żadnemu, ale też nigdy bym nie stwierdził, że ci albo ci mają patent na prawdę objawioną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lobby to też określenie na wpływową grupę, niezależnie od środowiska z jakiego się wywodzi i jakie korzyści z tego czerpie.

A jeśli mam do wyboru dwie wersję, pierwszą o psychopatycznej matce, drugą o księdzu, który nie wiadomo jakim zbiegiem okoliczności (tak, to eufemizm) znajduje się zawsze tam gdzie trzeba i ściga dziecko by odwieść ją od "zbrodniczego" czynu, to zgadnij, która bardziej mnie przekonuje. I przy okazji proponuje się zastanowić nad tym do której z nich lepiej pasuje słowo lobby.

To wszystko w tym temacie, wszelkie spory ideologiczne wolałbym odrzucić na bok, jeżeli zorganizujecie manifestacje poparcia dla Agaty by dziecko urodziła i zostanę o tym poinformowany, to z chęcią o tym napisze. I tak samo jak każdy liczę na jak najszybsze wyjaśnieni całej sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • - -
  • 12.06.2008 22:38

Przeczytaj proszę jeszcze raz fragment o matce, która zmusza córkę do aborcji. Zdecydować się na aborcję a być do niej zmuszoną do dwie różne rzeczy. Na rodziców, którym sąd odbiera prawa rodzicielskie bym nie liczył.

A jeśli matka nie potrafi wychować córki, tak by nie dawała ciała rówieśnikom w tym wieku, to coś jest na rzeczy.

Informacja o zdecydowaniu dziewczynki na aborcję pochodzi - jak domniemam - z tych samych źródeł, które wcześniej krzyczały o gwałcie?

Nie istnieje coś takiego jak lobby antyaborcyjne. Lobby to twór korporacji, które reprezentuje interesy firm. Owe lobby ma sprawić, że popłynie rzeka z pieniążkami. Do lobby proaborcyjnych zaliczamy firmy farmaceutyczne i właścicieli prywatnych klinik aborcyjnych.
Na nakłanianiu ciężarnych do urodzenia nikt pieniędzy nie zarabia. Istnieje jedyna grupa ludzi, której demoralizacja społeczeństwa uderza w wyznawane wartości. I oni z tym walczą.

Ps. Gdzie tutaj schowana jest opcja edytowania komentarzy? Popełniłem kilka błędów w odmianach i chciałbym je poprawić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@M461K

rozumiem, że jak ty o czymś informujesz to źródła pozostawiasz we własnej głęboko skrywanej tajemnicy?
i wtf z tą indoktrynacją?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ciekawe kto jej pomoże, gdy pojawi się lepszy temat w mediach. Jakiś ksiądz czy działaczki proaborcyjne? A może matka-psychopatka?"

Podejrzewam, że będzie to bardziej matka - psychopatka.
Z relacji części z mediów wynika, że dziewczyna była na aborcje zdecydowana, ale zaczęła się wahać pod wpływem nacisków lobby antyaborcyjnego reprezentowanego przez mi.n. księdza. Poza tym wszelkie włażenie buciorami w tak prywatne sprawy jak usunąć czy nie to dla mnie jest zwyczajne chamstwo.

Aha a teksty o matkach psychopatkach to ja bym sobie jednak darował, bo można by ci wytknąć jednostronne naświetlanie sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.