Wyraźna porażka Rosy w pierwszym meczu play-off

ŁKS Łódź nie pozostawił złudzeń koszykarzom Rosy, co do tego, kto posiada większe doświadczenie w decydujących spotkaniach zaplecza ekstraklasy. W pierwszym starciu fazy play-off, podopieczni Piotra Zycha pokonali radomian 74:59.

Bezwzględna dominacja łodzian na samym początku

Starcie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy. ŁKS szybko "wypunktował" rywali, głównie po akcjach Bartłomieja Szczepaniaka, Krzysztofa Morawca oraz Marcina Salamonika. Było już 0:12, a premierowa kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem przyjezdnych, bo 29:16. Podopieczni Piotra Zycha spisywali się bardzo dobrze w defensywie, a także konsekwentnie atakowali.

Bezowocna "pogoń"

Ambicją i wolą walki radomianie starali się odmienić przebieg meczu. To jednak nie wystarczyło, gdyż, mówiąc wprost, prezentowali się po prostu gorzej sportowo od łodzian. Wprawdzie Rosa odrobiła większość strat i w pewnym momencie dzieliły ją od przeciwników ledwie cztery "oczka", to jednak odpowiedź gości była natychmiastowa - rzuty z dystansu pozwoliły wrócić do stanu sprzed kilku wcześniejszych minut. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 30:44.

Po powrocie na parkiet zza linii 6,75 m trafili Jakub Zalewski i Piotr Kardaś, więc szkoleniowiec ŁKS-u poprosił o czas. Podziałał on mobilizująco na jego graczy, ponieważ ponownie opanowali sytuację na boisku, spokojnie kontrolując przebieg wydarzeń.

Łodzianie wygrali w Radomiu zasłużenie, prezentując basket na dobrym poziomie. Wyraźnie górowali nad Rosą doświadczeniem, skutecznie "rozbijając" defensywę. Byli lepsi zarówno pod własnym koszem, jak i na atakowanej tablicy. Rywalizacja jednak się nie zakończyła o do drugiego pojedynku, decydującego o "być albo nie być" dla beniaminka w tej fazie rozgrywek, dojdzie w środę w hali ŁKS-u.

Rosa Radom - ŁKS Sphinx Łódź 59:74 (16:29, 14:15, 19:17, 10:13)