Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22690 miejsce

Wyrecytowane i wyśpiewane sukcesy zbąszyńskich licealistów

W sobotę, 27 października odbył się w Poznaniu, Wojewódzki konkurs recytatorski LOK wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej, w którym uczestniczyli zbąszyńscy licealiści. Michał był jedynym śpiewającym chłopakiem, który oczarował swoim śpiewem większość kobiecej publiczności.

Sukcesy licealistów z Garczyńskiego

W sobotę, 27 października w Poznaniu odbył się Wojewódzki konkurs recytatorski LOK wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej. Zorganizowany przez Wielkopolski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Konkurs odbył się w Domu Żołnierza w Poznaniu, w którym udział wzięło 45 uczniów z Wielkopolski - 25 osób recytowało wiersze i 20 śpiewających.

Zbąszyńscy licealiści / Fot. Z archiwum szkołyW godzinach porannych na konkurs, udali się uczniowie ze zbąszyńskiego liceum; Dominika Hoffman, Aleksandra Piskorska, Przemek Terlecki, Michał Wajwod, 2 akompaniatorów (Mateusz Michalczak, Kuba Solarek) oraz nauczycielki Pani Jolanta Stankiewicz i Anna Kotecka. Panie poświęciły uczniom sporo czasu na przygotowania do konkursu.

Ola i Przemek recytowali wiersze, natomiast Dominika i Michał śpiewali.

"Dobrze przygotowani i pewni siebie wyrecytowaliśmy nasze wiersze, najlepiej tylko jak potrafiliśmy. Muszę przyznać, że konkurencja była ogromna i każdy prezentował się na wysokim poziomie. Po przesłuchaniu recytatorów przyszedł czas na śpiew. W konkursie śpiewu wzięli udział Michał Wajwod oraz Dominika Hoffman. Wszystkich słuchało się bardzo przyjemnie, a Michał był jedynym śpiewającym chłopakiem, który oczarował swoim śpiewem większość kobiecej publiczności" - mówi Ola.

Michał, Przemek, Dominika, Ola / Fot. Z archiwum szkołyOkoło godziny 14.00 przyszedł czas na werdykt. Jednym z członków jury był poeta poznański - Ryszard Danecki.

Reprezentacja Zbąszynia miała powód do radości, Przemek wyrecytował sobie 2 miejsce (pojedzie na finał ogólnopolski), a Michał wyśpiewał trzecie miejsce w województwie! Brawo!

Ola i Dominika nie znalazły się w ścisłej czołówce, ale są z siebie bardzo zadowolone, cieszą się, że nie zjadła je trema i wszystko się udało. Konkurs dla licealistów był dużym, nowym doświadczeniem.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielkie brawa dla nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.