Facebook Google+ Twitter

Wyrok dla bezlitosnych młodych bandytów

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-10-24 10:02

Wczoraj w jeleniogórskim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok wobec trzech mieszkańców Bogatyni. Skazani zostali za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia (noża) oraz pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

6, 4,5 i 3 lata więzienia dla trzech mężczyzn, którzy pobili i spowodowali śmierć Zbigniewa L., a wcześniej znęcali się nad jego sąsiadem. Tak postanowił wczoraj jeleniogórski sąd.

Sędzia Robert Bednarczyk / FOT. Marcin Oliva SotoSprawcy działali wyjątkowo brutalnie – podkreślał sędzia Robert Bednarczyk. 19-letni Łukasz C. ma spędzić za kratami sześć lat, jego młodszy o dwa lata kolega Zdzisław W. cztery i pół roku, a 17-letni Łukasz S. – trzy lata.

Tragiczny finał urodzin
Najmłodszy ze sprawców w momencie popełnienia przestępstwa miał 16 lat, ale odpowiadał jak dorosły. Razem z nieznacznie starszymi kolegami, na początku lutego świętowali urodziny jednego z nich. W bogatyńskim parku miejskim pili alkohol. Potem postanowili udać się do znajdującego się w pobliżu hotelu socjalnego, gdzie doszło do tragedii.

Łukasz C. i Zdzisław W. znęcali się nad jednym z mieszkańców obiektu, Tadeuszem J. Żądali od niego pieniędzy. Bili i kopali mężczyznę po całym ciele. Razili ofiarę prądem. Przerażonemu mężczyźnie zagrozili, że jeśli wezwie policję, zemszczą się. Jeden z napastników ugodził mężczyznę nożem w udo. Używając siekiery zdemolowali mieszkanie poszkodowanego i okradli go. Potem sprawcy przenieśli się do innego mieszkania w hotelu, gdzie postanowili spędzić noc. Na ich nocleg pod nieobecność swojego współlokatora Zbigniewa L. zgodził się Marek S.

Pobili na śmierć
Rano po przebudzeniu młodzieńcy ponownie pili. Gdy do swojego hotelowego mieszkania wrócił Zbigniew L. byli w nim tylko obcy ludzie. Dlatego kazał im je opuścić. Doszło do szarpaniny. Bandyci nie mieli skrupułów. Pobili Zbigniewa L. do nieprzytomności i w wyniku oodniesionych obrażeń zmarł.


Ponieważ w sprawę zamieszane są jeszcze inne osoby, sędzia Robert Bednarczyk przedłużył areszt tymczasowy całej trójce. Policja i prokuratura prowadzi dochodzenie, aby wykryć wszystkich sprawców przestępstwa.

Katarzyna Wilk
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Co to za sąd takie wyroki małe za zabójstwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.