Facebook Google+ Twitter

Wyrok dla Sutila za atak na Erica Luxa

Adrian Sutil we wtorek usłyszał wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu, za sprawę, która miała miejsce w kwietniu 2011 roku po Grand Prix Shanghaju. Wtedy były kierowca Force India zranił w szyję rozbitym kieliszkiem Erica Luxa.

Po Grand Prix Shanghaju w 2011 roku Adrian Sutil w jednym z nocnych klubów spowodował bójkę z Ericem Luxem, jednym z właścicieli spółki Geni Capital, która jest właścicielem Lotusa. Wtedy niemiecki kierowca zranił Luxa w szyję rozbitym kieliszkiem od szampana. Sutil we wtorek został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 200 tys. euro.

"Ogromnie przepraszam, jest mi niezwykle przykro. Nie chciałem, aby do tego doszło. Dzwoniłem do niego kilka razy, ale on nie odbierał moich telefonów" - cytuje wypowiedź Sutila Wirtualna Polska.

"Oczekiwałem od niego, że przyjedzie do Luksemburga i przeprosi osobiście. Rozmowa telefoniczna to za mało" - stwierdził Lux.

Lux domagał się większej kary - 21 miesięcy więzienia i 300 tysięcy euro grzywny dla niemieckiego kierowcy. Ale ostatecznie sąd jednak się nie przychylił do wniosku luxemburskiego biznesmena.

Przypomnijmy, że Sutil w zeszłym sezonie uplasował się na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 42 punktów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.