Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29883 miejsce

Wyrok sądowy w sprawie Kaczyńskiego i grupy ITI

Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję: prezes PIS Jarosław Kaczyński ma przeprosić grupę ITI i zapłacić 10 tys. złotych na cele charytatywne.

Jarosław Kaczyński (GNU Free Documentation License) / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta.pl http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jaroslaw_Kaczynski.jpegJak donosi gazeta.pl Jarosław Kaczyński ma przeprosić grupę ITI za wypowiedź, w której stwierdził, że władze Warszawy przekazały grupie ITI 460 mln zł na przebudowę stadionu stołecznej Legii. Dodatkowo prezes PIS ma również wpłacić 10 tys. złotych na cele charytatywne.

Sąd uwzględnił wniosek ITI o ochronę dóbr osobistych. We wniosku grupa ITI żądała ze strony Jarosława Kaczyńskiego przeprosin w głównych gazetach oraz wypłacenia 100 tys. złotych na cele charytatywne. ITI twierdziła, że prezes PIS skłamał, naruszając tym samym reputację grupy.

Strona pozwana wnosiła o oddalenie wniosku powołując się na chroniący ją immunitet poselski oraz tłumacząc, że słowa Kaczyńskiego były jedynie krytyką partii rządzącej. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego rezultatu, a prezes PIS musi dostosować się do wyroku sądowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Tylko sąd powinien dopilnować aby prezes Kaczyński te 10 tyś, zapłacił z własnej kieszeni a nie pieniędzy partyjnych :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński zapewne ponownie ogłosi, że nasz sądy są "w rękach" UKŁADU

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.12.2010 14:04

Zgadzam się z panią Smolarczyk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.12.2010 13:55

@Jerzy Konopka - proszę podać źródło tych rewelacji. Jeśli to prawda, to każdy z akcjonariuszy ma prawo a nawet obowiązek zawiadomić o tym prokuratora. A z materiałem, który aktualnie komentujemy nie ma nic wspólnego.
Pan Konopka napisał: "15.5 miliona dolarów US zostało wyprowadzonych ze spółki ITI na korzyść niektórych udziałowców i na niekorzyść pozostałych udziałowców ITI".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marianna smolarczyk "Lepiej żeby ten czas poświęcił tym ludziom którzy są zmuszemi zimować w kontenerach"

To ja już pogubiłem się kto w końcu rządzi w Polsce Jarosław Kaczyński czy Tusk. Kto ma rozwiązywać problemy zwykłych ludzi?Jeżeli p. Marianna Smolarczyk nie wie w czyich rekach są narzędzia aby pomóc ludziom to nie dziwie się że mamy takie wyniki wyborów jakie mamy.

@ Marianna smolarczyk "To jest Urząd żyjącego i pracującego prezydenta"

Prezydent ciężko pracuje obwieszając orderami nie tych ludzi którzy na to zasługują a zapomina o ludziach mieszkających w kontenerach.

@ Marianna smolarczyk "A że przegrał proces w Sądzie to nie jest wina PO tylko jego samego P. Kaczyńskiego."

Przegrał lecz to nie znaczy że nie ma racji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marianna smolarczyk
  • Marianna smolarczyk
  • 02.12.2010 08:41

P. Kaczyński uważa się za takiego uczonego i mądrego a zachowuje się niżej niż poniżej normy przeciętnego osobnika, trudno powiedzieć - człowieka! Lepiej żeby ten czas poświęcił tym ludziom którzy są zmuszemi zimować w kontenerach. A niech nie zajmuje się przystrajaniem; kwiatami czy wieńcami Pałacu Prezydenckiego. To jest Urząd żyjącego i pracującego prezydenta, taka jest prawda i mam nadzieję że większość się ze mną zgodzi?????A że przegrał proces w Sądzie to nie jest wina PO tylko jego samego P. Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może za jakiś czas wyjdzie na jaw, że władze Warszawy faktycznie przekazały grupie ITI 460 mln zł na przebudowę stadionu stołecznej Legii? Nie zdziwię się. Jakiś czas temu cały naród nie dowierzał temu, że w Polsce działały tajne więzienia CIA. Podobnie nie zdziwię się, jeżeli przed końcem prezydentury Bronisława Komorowskiego zostanie sprywatyzowana służba zdrowia. Że czegoś nie udowodniono przed sądem nie znaczy, że nie miało miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"15.5 miliona dolarów US zostało wyprowadzonych ze spółki ITI na korzyść niektórych udziałowców i na niekorzyść pozostałych udziałowców ITI".

http://lubczasopismo.salon24.pl/stopmanipulacji/post/242659,tvn-prokuratura-swiadek

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2010 20:44

Wczoraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2010 20:43

Ale na potwierdzenie swoich słów Kaczyński nie przedstawił żadnych wiarygodnych dowodów. Dla sądu istotne są fakty i dowody potwierdzające je.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.