Facebook Google+ Twitter

Wyrok w zawieszeniu za handel bezpłatną żywnością

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i tysiąc złotych grzywny – taki wyrok zapadł w sprawie handlu bezpłatną żywnością dla najuboższych, jakiej dopuścił się miał Zdzisław Z. O finale sprawy poinformowała wtorkowa "Gazeta Olsztyńska".

Sprawa wyszła na jaw dzięki dziennikarskiej prowokacji. We wrześniu ubiegłego roku Zdzisław Z. został sfilmowany przez reporterów Polsatu i "Gazety Olsztyńskiej", gdy próbował sprzedać jednemu z lokalnych restauratorów towar przekazany przez Bank Żywności stowarzyszeniu „Mrągowska Rodzina” (Zdzisław Z. był członkiem tego stowarzyszenia). Każdy z produktów oznakowany był „Pomoc UE – towar nie na sprzedaż” i przeznaczony miał być dla najuboższych mieszkańców powiatu mrągowskiego.

Po akcji dziennikarskiej Zdzisław Z. trafił do aresztu, a towar do policyjnego depozytu. Podczas śledztwa prowadzonego przez prokuraturę, mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Sąd zatwierdził zawartą ugodę – Zdzisław Z. otrzymał wyrok rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz tysiąca złotych grzywny.

Źródło http://gazetaolsztynska.wm.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.03.2009 14:14

Tak dla porządku towar jakiej wartości został zdefraudowany?


Przy okazji na marginesie.
Akcja może i szczytna ale wiem z własnych obserwacji że takie przypadki są notoryczne również w Krakowie, może nie zawsze sprzedaży ale często zamiany na "inne dobra" w tym nisko i wysokoprocentowe.
Dość często zdarza się dysponowanie po uważaniu dla krewnych i znajomych królika i inne tego typu.
Taka sytuacja ma miejsce zawsze gdy w sposób stały rozdaje się cokolwiek za darmo może czas najwyższy zastanowić się nad promowaniem normalności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.