Facebook Google+ Twitter

Wyrok za "odświeżanie" wędlin już dziś

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-07 11:18

Sprawa "odświeżania" starych wędlin i zmieniania na etykietach terminu ich ważności w firmie "Constar" wyszła na jaw cztery lata temu. W poniedziałek pięć osób oskarżonych w tej głośnej sprawie usłyszy wyrok - donosi TVN24.

stock.XCHNG / Fot. http://www.sxc.hu/photo/668622O tej sprawie zrobiło sie głośno za sprawą dziennikarzy "Rzeczpospolitej" oraz "Uwagi" (TVN), którzy doniesli o odświeżaniu przez pracowników starachowickiej firmy spleśniałych kiełbas oraz zmienianiu etykietek z terminami ważności.

Rada nadzorcza "Constaru" w wyniku afery odwołała prezesa i wstrzymała produkcję w Starachowicach. Po przeprowadzonych później kontrolach wznowiono wytwarzanie tam wędlin - pisze TVN24.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w 2007 roku. Już w poniedziałek wyrok usłyszą były dyrektor zakładu Marek C., były lekarz powiatowy Witold S. i trzech inspektorów z powiatowego inspektoratu weterynarii w Starachowicach - Piotr Ś., Janusz P. oraz Małgorzata M.

Prokuratura uważa, że odświeżane kiełbasy mogło spowodować uszkodzenie zdrowia konsumentów. Domaga się dla oskarżonych od ośmiu do dziesięciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a także grzywien w wysokości 2-4,2 tysiąca złotych. Oskarżonym grozi także zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych związanych z produkcją żywności.

http://www.tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ja widzałem ja brzydkie kolory wędlin leciałó na sam dół a nowa / ładniejszy kolor był na wieszku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że Constar nie wyróżniał się wśród innych producentów. A wędliny z Constara były smaczne :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki proceder istnieje nie tylko w wytwórniach kiełbas. W sklepach potrafią też tak robić. Prawdopodobnie kiełbasę trzeba najpierw podgrzać i przetrzeć szmatą nasączoną olejem lnianym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.