Facebook Google+ Twitter

Wyroki po krakowskich derbach. 10 z 22 zatrzymanych usłyszało orzeczenia sądu

Spośród 22 zatrzymanych pierwsze 10 osób usłyszało już wyroki w trybie przyspieszonym. Są to wysokie kary pieniężne, zakazy stadionowe, nakazy prac społecznych oraz kary pozbawienia i ograniczenia wolności.

30 kwietnia 2012 derby Wisła Kraków - Cracovia 1:0 / Fot. Sławomir OstrowskiJak poinformował Wiadomości24 Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie nadkom. Mariusz Ciarka pierwsza dziesiątka usłyszała już następujące wyroki:

1. osoba za wnoszenie środków pirotechnicznych na stadion – kara grzywny 2200 złotych oraz 2 lata zakazu stadionowego.

2. osoba za wnoszenie środków pirotechnicznych – kara grzywny
1800 złotych.

3. osoba za wnoszenie środków pirotechnicznych – kara grzywny 2200 złotych oraz zakaz stadionowy na 5 lat.

30 kwietnia 2012 derby Wisła Kraków - Cracovia 1:0 / Fot. Sławomir Ostrowski4. osoba, która usłyszała zarzuty zniszczenia mienia, otrzymała kare grzywny w wysokości 2000 złotych, zakaz stadionowy na 2 lata oraz wpłatę 200 złotych na poczet pokrzywdzonego.

5. osoba – za znieważenie policjanta - otrzymała grzywnę w wysokości 300 złotych oraz wpłatę "nawiązki" w wysokości 200 złotych.

6. osoba za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta – kara grzywny 2000 złotych, oraz 3 lata zakazu stadionowego

30 kwietnia 2012 derby Wisła Kraków - Cracovia 1:0 / Fot. Sławomir Ostrowski7. osoba – za naruszenie nietykalności pracownika ochrony oraz za wykroczenie z BIM – otrzymała (za przestępstwo) 6 miesięcy ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych w stosunku miesięcznym. Za wykroczenie – 2 lata zakazu stadionowego, 1 miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych

8. osoba naruszenie nietykalności cielesnej policjanta – będzie sądzony w czerwcu natomiast za wykroczenie z BIM – kara 2 lat zakazu stadionowego i 2 tys. grzywny

9. osoba za art. 288 oraz wykroczenie z BIM – uszkodzenie mienia – kara grzywny 2400 złotych, 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata; nawiązka – 300 złotych; 3 lata zakazu stadionowego

30 kwietnia 2012 derby Wisła Kraków - Cracovia 1:0 / Fot. Sławomir Ostrowski10. osoba – za wykroczenie z BIM 1 miesiąc ograniczenia wolności w wymiarze 20 godzin prac społecznych.

Szybkość pracy sądu i wysokość kar pozwala mieć nadzieję, że okażą się one skutecznym zabezpieczeniem przed następnymi tego typu zachowaniami ze strony pseudokibiców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

CRACOVIA
  • CRACOVIA
  • 06.06.2012 16:21

Osoba ktorej dotyczy punkt nr 4 otrzymała tak surowa kare za 20cm napis wyryty w scianie kluczem. Odnowienie tej sciany nie byloby drozsze niz 30zl bo tyle kosztowalaby farba i pedzel w dodatku zostalo by jej tyle ze sedzia moglby nia wymalowac pol swojego domu. W dodatku 2 lata zakazu za cos takiego to juz zupelna paranoja. Ale coz pokazowka przed euro musi byc. Chcialbym tylko aby kiedys jego dziecko wyrylo napis na lawce w szkole a on zeby musial za to zaplacic podobna kwote. Ciekawe czy uwazal by to za sluszne. Poprostu cyrk na kolkach. Mimo wszystko pamietajcie STADIONÓW NIE OKIEŁZNACIE. CRACOVIA PROKOCIM!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tak Pani Lidio przecież wszyscy czytelnicy wchodząc na w24 rzucają się do przekopywania profili autorów w poszukiwaniu nowych materiałów :) Ma mnie Pani za tak naiwnego? Metamorfoza z portalu w blogowisko, to znaczące obniżenie lotów co widać po malejącej szybkości moderacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Sławomir Ostrowski
Chyba dawno nie zaglądał Pan na W24 i nie zauważył istotnej zmiany: link
Szybka publikacja oznacza, że w momencie gdy wysłał Pan materiał, został on opublikowany. Wystarczy zajrzeć do swego profilu i można go tam odnaleźć; podkreślam, od razu po wysłaniu do redakcji. Fakt, jest to materiał w wersji soute, czyli z wszelkimi błędami, ale jest. Indeksuje się też w Googlu, więc jeśli to news, to na pewno trafi tam gdzie trzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 02.05.2012 18:21

A co to za news ? Codziennie skazują kiboli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny materiał, kolejne rozczarowanie. Pięć godzin to za mało by redakcja oceniła, że materiał o skazaniu pseudokibiców jest wart publikacji. Czyżby jeszcze nie powiedzieli o tym ani słowa na TVN24 lub w rmf'ie? News po 5 godzinach traci setki odsłon, a podobno o te ostatnie chodzi redakcji? Więc o co chodzi tak na prawdę? Czy tylko wybrani mają do tego prawo, by ich materiał był należycie potraktowany? Ile jeszcze musi minąć godzin zanim ktoś sprawdzi, że porasta kurzem news?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.