Facebook Google+ Twitter

Wyróżnienie "Lady D." rozdane po raz 11. Relacja

Współautorzy: Magdalena Wróbel

8 marca, Sala Kolumnowa Sejmu RP była miejscem wręczenia wyróżnień "Lady D." dla niepełnosprawnych i aktywnych kobiet. Inicjatorem plebiscytu jest poseł Marek Plura. Dla uczczenia pamięci Krystyny Bochenek, która tragicznie zginęła w katastrofie smoleńskiej, od tego roku nagroda nosi jej imię.

 / Fot. M. WróbelTytuł honorowy "Lady D." jest wyróżnieniem przyznawanym paniom, które pomimo codziennych zmagań z własną niepełnosprawnością, wnoszą istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego w Polsce, i pokazują że niepełnosprawność czy choroba to nie koniec świata i można pięknie oraz aktywnie żyć.

Poseł Marek Plura w swoich wystąpieniach wielokrotnie podkreśla, jak wiele dobrego dla niego, dla Śląska i dla tej zaszczytnej inicjatywy zrobiła senator Krystyna Bochenek. Dlatego dla uczczenia pamięci wieloletniej przewodniczącej kapituły i wicemarszałek Senatu, od tego roku wyróżnienie zostało nazwane jej imieniem.

Gości przywitał Marek Plura wraz z przewodnicząca kapituły honorowego tytułu "Lady D.", posłanką Magdaleną Kochan. - Dzisiaj kolejny finał, kolejna gala plebiscytu "Lady D.", czyli wyróżnień dla tych niepełnosprawnych dam, które są podziwiane za swoją społeczną aktywność – powiedział poseł organizujący tę uroczystość.

Gościem gali była Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, która to w swoim przemówieniu / Fot. M. Wróbel podkreśliła, jak bardzo tytuł "Lady D." jest przeznaczony dla kobiet wyjątkowych.

– To właśnie kobiety, i nie tylko tu, w Sejmie, ale kobiety tak na co dzień, czyli i w domu i w rodzinie, i w swoich miejscach pracy pokazują, że są pełne determinacji, konsekwencji i potrafią dużo więcej – powiedziała Kopacz. – Ze szczególną ochotą przyszłam na spotkanie z paniami, bo chcę powiedzieć, że to Wy jesteście dla tych młodych pokoleń takim drogowskazem. I za tę odwagę, za tę determinację, za tę pracowitość, za to że dzisiaj potraficie, mimo
wielu trudności, pokazywać, że jesteście w stanie wspinać się na szczyty swoich zawodowych możliwości, ale nie tylko i w działalności społecznej, ale też w domu, jak również swoje pasje realizować z taką determinacją i odwagą, że możecie być tylko i wyłącznie wzorem dla wielu naszych młodych Polaków i Polek. – dodała. Za te słowa została nagrodzona gromkimi brawami.

Zobacz, kto został nagrodzony podczas gali:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pani Monika Kuszyńska powiedziała, że nie spodziewała się, że za bycie sobą dostaje się wyróżnienia i dodała, w dzisiejszych czasach bycie sobą jest odwagą. I to jest prawda, bo dookoła tyle obłudy i fałszu, że człowiekowi odechciewa się wszystkiego.
[5+] za materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W roku ubiegłym tak to wyglądało link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.