Facebook Google+ Twitter

Wyrozumiały ZUS

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2008-04-11 18:08

Kto w najbliższych miesiącach ma zamiar starać się o emeryturę, rentę, czy zasiłek, a do tej pory nie wymienił starego dowodu osobistego na nowy, nie musi obawiać się komplikacji. Jeszcze przez pół roku we wszystkich placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych respektowane będą "zielone książeczki".

Pracownicy ZUS przymkną oko na "książeczki" zarówno przy składaniu wniosków, jak i przy staraniu się o różnego rodzaju zaświadczenia. Chodzi przede wszystkim o ludzi starszych, niepełnosprawnych.

Osoby, które w pierwszych dniach kwietnia przychodziły ze starymi dowodami, w większości wiedziały, że dokumenty te straciły ważność, liczyły jednak na to, że nie będzie to przeszkodą w załatwieniu sprawy - mówi Anna Sobańska-Waćko, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Chorzowie. - Nie chcemy komplikować życia osobom w trudnej sytuacji i zostawiać ich bez środków do życia.

Jednak ZUS stawia też warunki. Aby stary dowód został uznany, razem z wnioskiem należy podpisać oświadczenie zobowiązujące do dopełnienia obowiązku wymiany dowodu.

Oczywiście oświadczenia takiego nie muszą składać ci, którzy udokumentują, że w ich przypadku procedura wydania nowego dowodu jest w toku - dodaje Sobańska-Waćko. - Swoje sprawy można także załatwić posługując się paszportem. Trzeba jednak znać swój numer Pesel i NIP.

Agnieszka Widera
-
POLSKA Dziennik Zachodni
dn

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.