Facebook Google+ Twitter

Wyrusz na wirtualną pielgrzymkę do Częstochowy

Już niedługo rozpocznie się tradycyjny czas pielgrzymek do Częstochowy. Pielgrzymi wyruszą z różnych zakątków Polski. W tym roku, po raz pierwszy, wszyscy chętni będą mogli śledzić pieszą wędrówkę za pośrednictwem internetu.

Wirtualna Mapa Pielgrzymek to innowacyjny projekt. Każdy z internautów na stronie http://pielgrzymki.opoka.org.pl będzie mógł obserwować w jakim tempie pątnicy z całej Polski zmierzają w kierunku Częstochowy. - To absolutna nowość - tłumaczy Krzysztof Piądłowski z serwisu opoka.org.pl. - Udało się nam znaleźć odpowiedniego partnera komórkowego do tego przedsięwzięcia, operatora sieci komórkowej - firmę Plus. Wykorzystując jej technologię zamierzamy taką wirtualną mapę stworzyć.

Tak będzie wyglądać Wirtualna Mapa gdy Pielgrzymki zbliżą się do Częstochowy. / Fot. http://pielgrzymki.opoka.org.pl Działanie systemu opiera się na prostych dla pątników rozwiązaniach. Każda pielgrzymka zostanie wyposażona w komórkę z usługą lokalizacji. Dzięki sygnałowi odbieranemu przez trzy stacje nadawcze, z dużą dokładnością będzie można określić, gdzie znajduje się określona pielgrzymka w danej chwili. Czerwone linie na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek wskażą aktualne położenie poszczególnych grup. Co kilka godzin informacje będą odświeżane na stronie internetowej.

- Chcemy, by ta mapa pełniła podwójną funkcję. Ma umożliwić kontakt tzw. pielgrzymów duchowych z pielgrzymką, a dodatkowo będzie to doskonała promocja dla pątniczych wędrówek. - mówi Piądłowski.- Pielgrzymki w naszym kraju są dla wielu mało interesującą sprawą. Przez tę akcję zamierzamy pokazać, że potrafią być nowoczesne i powszechnie dostępne.

Dodatkowo w serwisie powstanie galeria MMS-ów. Telefony komórkowe służące do lokalizacji będą wyposażone w aparat cyfrowy. Osoba trzymająca w danej chwili telefon będzie przesyłać zdjęcia mijanych zabytków, ludzi, krajobrazów na specjalny numer. Chwilę potem pojawią się one na stronie internetowej.

Specjalna mapa rusza już 21 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Plus. Ostrzegam Pana, Panie Wójcik!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z opinią: "(..) doskonała promocja dla pątniczych wędrówek (..)".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do p. Mariusza Wójcika (kalutor): - myślę, że można było powstrzymać się od tego typu komentarza, na który ani autor, ani podana przez niego informacja nie zasłużyli w żaden sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dla mnie fajna inicjatywa:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kwintesencja głupoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.