Facebook Google+ Twitter

Wyrusz poznańskim tramwajem w podróż ze świętym Mikołajem

Już 9 i 16 grudnia na ulice Poznania wyruszy świąteczny tramwaj, który zabierze wszystkich chętnych w podróż razem z Gwiazdorem. Będą kolędy, bombki i upominki dla najmłodszych. Pierwszy kurs o godzinie 12.02 z terenu zajezdni Głogowska.

Już 9 grudnia zabytkowy skład eNek zostanie przystrojony i zabierze wszystkich chętnych w podróż z Gwiazdorem. / Fot. Mateusz WawrowskiŚwiąteczny tramwaj kursuje nie przerwanie od ponad 10 lat, zawsze na pokładzie znajduje się Gwiazdor (odpowiednik św. Mikołaja) w roli motorniczego, każdy pasażer może włączyć się do śpiewania kolęd. W tym roku po raz pierwszy udekorowany w bombki i światełka skład zabytkowych eNek wyruszy w niedzielę, 9 grudnia i zabierze wszystkich chętnych w nieodpłatną podróż po trasie linii 18. Następna okazja za tydzień w niedzielę, 16 grudnia.

Organizatorami Świątecznej Bimby są Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu oraz Klub Miłośników Pojazdów Szynowych. Na pokładzie eNek, będzie można wspólnie z chórem seniorów Akademia 50+ zaśpiewać kolędy. To nie jedyna atrakcja, jak zwykle członkowie KMPS-u przebiorą się za śnieżynki i Gwiazdora, który będzie zachęć dzieci do wspólnej zabawy. Każdy otrzyma upominek.

Wszyscy chętni muszą się udać do zajezdni Głogowska, stamtąd wyruszać będzie tramwaj-choinka. Odjazdy z zajezdni znajdującej się przy ulicy Głogowskiej zaplanowano począwszy od godziny 12.02 kolejne kursy odbywać się będą co 2 godziny, czyli 14.02, 16.02 i 18.02.

Natomiast jeśli ktoś nie ma jak dojechać na Głogowską, może przyjechać na pętle Franowo skąd tramwaj odjeżdżać będzie od 12.50, następne kursy o 14.50, 16.50 i 18.50.

Bimba poruszać się będzie, jak już wspomniałem po trasie "osiemnastki": ZAJEZDNIA GŁOGOWSKA - Głogowska - Matyi - Królowej Jadwigi - Jana Pawła II - Piaśnicka - FRANOWO.

Chórzyści, którzy będą śpiewać kolędy wsiądą do tramwaju dopiero o godzinie 16.15, przy ulicy Półwiejskiej.

Organizatorzy serdecznie wszystkich chętnych zapraszają, a zwłaszcza rodziny z dziećmi.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.