Facebook Google+ Twitter

Wyruszamy bosą stopą na polskie plaże!

Posprzątajcie z nami polskie plaże! 20 czerwca ściągamy buty i bosą stopą wyruszamy w Polskę sprzątać plaże z Barefoot Projekt Czysta Plaża. Zaczynamy od Warszawy. Na każdego, kto do nas dołączy, czeka świetna zabawa w promieniach słońca.

 / Fot. Barefoot Proojekt Czysta PlażaZrobiło się cieplej. A jak tylko wyjrzało słońce, warszawiacy postawili na relaks nad Wisłą. Niestety, po takim dniu czystość plaży pozostawia wiele do życzenia. Mamy na to rozwiązanie – w sobotę, 20 czerwca, o godzinie 11.15 spotykamy się na plaży przy Moście Poniatowskiego w Temacie Rzeka. To, zdaniem National Geographic, jedna z najpiękniejszych plaż miejskich na świecie.

Ściągamy buty i bosą stopą wyruszamy sprzątać plaże z Barefoot Projekt Czysta Plaża. Każdy może do nas dołączyć – czekamy na wolontariuszy! Wystarczy zarejestrować się na stronie www.czystapolska.org.pl lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska, który będzie stał na plaży.

Na wszystkich, którzy przyłożą stopę do sprzątania, dając dobry przykład innym, oprócz worków na śmieci i rękawic będą czekać atrakcyjne konkursy i animacje. Pełnoletni wolontariusze, którzy aktywnie włączą się w porządki, otrzymają pamiątkową koszulkę Barefoot Projekt Czysta Plaża. Po zakończeniu sprzątania będzie także można zrobić sobie zdjęcie ze swoimi znaleziskami. Nie zabraknie również gier, konkursów i zabaw, takich jak mega Twister dla grupy 15 osób, boule na plaży, hula-hop czy kolorowych tatuaży. Wszystko po to, żeby połączyć edukację ekologiczną z przyjemnym relaksem.
Warszawa to dopiero początek naszej drogi do czystych plaż w Polsce. W ramach tegorocznej akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża w czerwcu, lipcu i sierpniu posprzątamy zarówno nadmorskie miejscowości, jak i plaże miejskie, tak by można było po nich spacerować bosą stopą.

• 20.06 WARSZAWA, Temat Rzeka, godz. 11.15
• 11.07 POZNAŃ, Kontener ART , godz. 10.00
• 18.07 SOPOT, Tropikalna Wyspa, wejście na plażę nr 28 , godz. 10.00
• 23.07 DĘBKI, Beach Bar Cooler, wejście na plażę nr 19, godz. 10.00
• 01.08 GDYNIA, Contrast Cafe, godz. 10.00

– Barefoot Beach Rescue Project to inicjatywa o zasięgu międzynarodowym, której celem jest zaangażowanie lokalnych społeczności i zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenie plaż – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża. – W tych kwestiach mamy jeszcze sporo do zrobienia. Dlatego kolejny raz będziemy chcieli uświadomić, jak ważne jest zachowanie po sobie porządku. Jestem przekonana, że każda edycja naszych działań przybliża nas do chwili, kiedy po wszystkich plażach będzie można przejść bosą stopą, czując pod nią jedynie piasek.

Zdaniem ekologów, każdy śmieć stanowi realne zagrożenie dla przyrody, szczególnie dla wodnych zwierząt i ptaków. Na przykład w torebki foliowe zwierzęta łatwo mogą się zaplątać, skutkiem czego często padają z głodu, wyczerpania lub z powodu uduszenia, nie mogąc się samodzielnie oswobodzić.

– Nasza współpraca z Barefoot Projekt Czysta Plaża przynosi realne korzyści zarówno dla przyrody, jak i dla milionów ludzi wypoczywających nad morzem i w górach – podsumowuje dotychczasowe działania Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska – Dlatego po raz kolejny przystępujemy do konkretnych działań, które pomagają zachować naszą przyrodę w dobrym stanie od Bałtyku po Tatry. Sprzątamy Polskę i prowadzimy edukację ekologiczną, bo chcemy, aby następne pokolenia mogły uczyć się od nas, jak dbać i chronić środowisko naturalne w przyszłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wolontariusze dzikich i czystych plaż łączcie się! Jeśli chodzi o sprzątanie plaż nad Wisłą w stolicy zostawiam to jednak gł. warszawiakom a sam tego dnia ( choć zwykle robię to wczesna wiosna) raz jeszcze przyjrzę się czystości nad brzegami rzeki w moich sronach która dwa lata temu zdobyła tytuł rzeki roku. Może kto może posprząta "u siebie:?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potrzebny projekt i aby nie był tylko projektem a rzeczywistością. W Hiszpanii przesiewa się każdego dnia piasek na plażach, wszędzie są tabliczki z prośbą o czystość i kosze do śmieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.