Facebook Google+ Twitter

Wyruszyła Ekspedycja Naukowa do Afryki 2010

Wczoraj (29 marca) sprzed Collegium Novum w Krakowie wyruszyła Ekspedycja Naukowa do Afryki 2010, projekt Afrykańskiego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przemowa prof. Marii Flis oraz dra hab. Andrzeja Manii. / Fot. Ela WiejaczkaKierownikiem wyprawy jest Errol Tapiwa Muzawazi, student V roku prawa międzynarodowego na UJ. Wraz z Andrzejem Staroniem, który będzie odpowiedzialny za dokumentację fotograficzną i audiowizualną, Errol w ciągu 7 miesięcy przemierzy 21 krajów Czarnego Lądu, pokonując ponad 20 tys. km. Na poszczególne odcinki dołączą do nich uczestnicy etapowi. Profesor Maria Flis, która jest patronem naukowym przedsięwzięcia, potwierdziła chęć uczestnictwa w Ekspedycji.

Errol przy samochodzie. / Fot. Ela WiejaczkaPrzed Collegium zebrała się spora grupa fanów Afryki oraz przedstawicieli mediów. Na początku zagrała grupa "Tamtamitutu". Errol wjechał Africanusem II - bo tak nazwał samochód, którym przemierzy Czarny Ląd - trąbiąc na cała okolicę. Profesor Maria Flis wyraziła swoje przekonanie o słuszności podjętej przez Errola decyzji, gratulacje i życzenia powodzenia złożył również prorektor UJ ds. dydaktyki prof. dr hab. Andrzej Mania. W końcu Errol odpalił samochód i - znów na sygnale - odjechał.

Celem wyprawy jest zebranie jak największej ilości opinii na temat rozwoju i jedności Afryki w XXI w. i w przyszłości, a po ekspedycji publikacja naukowa. Uczestnicy wyprawy chcą również zrealizować film dokumentujący życie Afrykańczyków. Patronat nad wyprawą objął rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Karol Musioł.

Z prorektorem UJ ds. dydaktyki prof. dr-em hab. Andrzej Manią. / Fot. Ela WiejaczkaErrol żegnany przez zespół Tamtamitutu. / Fot. Ela WiejaczkaAfricanus II / Fot. Ela Wiejaczka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Docierają do nas tylko informacje sensacyjne. O codziennym życiu mieszkańców "Czarnego Lądu" nie wiemy nic. Miejmy nadzieję, że ta wyprawa to zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwłasza naukowy aspekt tej wycieczki (pardon! Wyprawy) godny jest pochwały. Nastepną proponuje zorganizowac Do Rudy Śląskiej. Też byłbym ciekaw opinii na temat rozwoju i jedności Śląska w XXI w. i w przyszłości. Pyrsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli uważasz tak jak ja :Kliknij gwiazdkę, bo to najsympatyczniejszy komentarz dla autora lub napisz, sfotografuj lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2010 09:38

Taka wyprawa może okazać się przygodą życia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.