Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19274 miejsce

Wyrwij dziada i niech spada ;)

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2015-10-19 19:24

Masz problem? Kto ich nie ma! Przeczytaj... Specyficzny humor niepoprawnej chwilami optymistki pozwoli może inaczej spojrzeć na Twój świat :)

 / Fot. Agnieszka Onufruk


Kiedy źle,albo przynajmniej nie najlepiej,trzeba wrócić do podstawowych uwarunkowań wspomagających podniesienie poziomu dobrego samopoczucia. I nie jest to alkohol, jak mniemałaby pewna część społeczeństwa. Przepraszam bardzo.

Jak głosi ogólnie przyjęte powiedzenie ”Na kaca najlepsza praca” ,tak i w przypadku złego samopoczucia powiedzenie się sprawdza. Zajęcie się czymkolwiek, byle efekt był widoczny w trybie prawie natychmiastowym, niweluje skutki problemów (czyt. dziadów). Bodajże na jakiś czas. Problem ( vel dziad ) się przez to nie rozwiąże,ale odsunie się łaskawie na tyle i przezornie będzie sobie siedział pod krzakiem, by móc się nad nim zastanowić, przekopać dziada z jednej strony na drugą, odwrócić tyłem do słońca i nie chcieć się nim przejmować ze zbyt dużą intensywnością. Tako i praca ręczna w Ogródkowie wspomaga etapy myślenia, układanie ciągu zdarzeń ewentualnych i tak naprawdę ułatwia zrozumienie,że świat się jeszcze nie kończy, że nie zawróci się kijem Wisły ,a żaby z nieba nie spadną ci na głowę znienacka….a kwiatki pięknie teraz w nim wyglądają, ba , wręcz życie zawitało ponownie i zapowiadany deszcz oby nie spadł jak do tej pory. Czyż nie jest to sprzyjające pozbywaniu się szeregu wątpliwości natury filozoficzno-praktycznej, mnóstwa znaków zapytań w kwestii moralno-estetycznej, psychologiczno społecznych zawirowań międzyludzkich? Skąd mi się biorą te mądre sformułowania? Niepojęte,haha…

Podczas działań ręczno-mechanicznych na ciele zieleni w najróżniejszych odcieniach i miejscach, można zapobiec rozprzestrzenianiu się myśli negatywnych, frustracji zawodowych i nieprzewidywalności uzyskiwanych odpowiedzi. Krótko mówiąc i po polsku: nie masz czasu, chęci na rozstrzyganie słowa po słowie, na rozdrapywanie, na kalkulowanie, na rozkładanie dziadów na czynniki pierwsze( lub drugie i któreś tam w kolejności). Twoje myślenie kieruje się na inne tory działań, masz przed połączeniami nerwów interpretujących doznania inne czynniki, które rozstrzygają w zupełnie inny sposób drogę twojej ścieżki myślowej, wszelkie połączenia neurologiczne przejmują inne wrażenia, doznania i przekazują ci aktualny rys twojej podświadomości, którą tak naprawdę chciałaś wyciągnąć na pogaduchy od paru dni i…masz w nosie swój problem. Przynajmniej na czas jakiś. Problem nie zniknie. Dziad jednak nabierze nowego stanu kolorystycznego, niczym obraz na ekranie komputera po kliknięciu ”odśwież”…to sobie porównałam…haha.

…i nie oznacza to, że złe sobie pójdzie. Skądże. Wróci. Wróci już następnego ranka ,ale…jakże niestraszne…jakże mniej intensywne i nie takie pokrzywione w lustrze jak zazwyczaj…może mniej wyraźne, co powoduje, że nie jeżysz się na pierwszy odgłos poranka myśląc już o jego zakończeniu, nie mówiąc o kolejnym dniu , w którym terminowo problem powinien się dać jakoś unicestwić…bo da się drania unicestwić, trzeba tylko na niego sposób znaleźć, a zastosowanie przejściowej przemocy wobec roślin ,wybiórczo oczywiście, wspomaganiem takowej chwili jest z całą pewnością. Przynajmniej w moim przypadku, bo po takim szaleństwie dziad (czyt, problem) nie jest aż taki kosmicznie niedostępny, straszy mniej i jakoś nawet daje się zrozumieć. Ludzkiej twarzy ci to-to nie przyjmie i nie przemówi po ludzku,ale zyskujesz tę świadomość, że nie zeżre ci to-to całego systemu nerwowego, za co wdzięczna ci będzie twoja inteligencja emocjonalna po wsze czasy. Co innego inteligencja emocjonalna przyczyn owego dziada…ale to już nie do końca twój problem i na rabatce możesz go spokojnie i bezdusznie zakopać ,byle nie zielonym do góry, bo odrośnie, a tego nie chcemy, tak? co jednak, jeśli dziad jest oporny,a przemoc wybiórcza stosowana w zieleni ma swoje granice ? Jest rozwiązanie. Rewolucja w kuchni i zapasach na kolejną zimę. Oczywiście bez udziału rewolucjonistki blond lokarium pani Magdy G., ale porównywalnie tak jakby,a przynajmniej teoretycznie zbliżenie. Sezonowe przepoczwarzanie owoców w system słoikowy też działa jako współczynnik na układ nerwowy i system logicznego myślenia przyczynowo-skutkowego. Tutaj dochodzą jeszcze doznania wspomnieniowo zapachowe i od razu świat cofa swoje ostre pazury. Dziad się rozmacza w cukrze i truskawkach. Do ciebie dociera jedno: będzie dobrze, dasz radę. A jak ci kto tam okoniem …? Cóż…okoń rybą drapieżną jest niby,ale…nie zawsze mu się udaje polowanie i głodny sobie pływa. Może i tym razem pójdzie na głodówkę, bo truskawkowego raju mu nie oddam tak łatwo. I wiem, że nie tym się żywi, wiem. Okoń. Jednak społecznie nieodwracalni, którzy funkcjonują niczym grabie-ciągną tylko do siebie- mają różne upodobania „kulinarne”, a ja nie mam zamiaru dokarmiać tego, co jest szkodliwe dla mojego systemu nerwowo-wszelakiego.

Zatem…jeśli źle, a przynajmniej nie do końca najlepiej…zajmij się czymś, bo to sprzyja jednak myśleniu, pomimo iż wygląda na bezmyślne działanie, jest ukierunkowane na usystematycznienie chaosu i niepokoju, jaki potrafi ci się w zwojach szarych komórek zagnieździć.Przy okazji zachwyci cię odnaleziony przypadkiem płatek taki czy inny, ukryty ostatni kwiat magnolii czy też uratowanie złotości wijących się z mozołem po glebie pośród chwastów zbędnych…małe zaskoczenia podczas stosowania przemocy uświadamiają ,ze jeśli takie maleństwo w takich warunkach sobie poradziło, to czemu nie ja do cholxxxx..? Właśnie! Ze względu na większe , szersze możliwości „przerobowe” szarpaniny w zieleni o różnych odcieniach ,preferuję tę metodę ogarniania dziada jednego czy drugiego. Zdecydowanie jest metodą usprawniającą działania zmierzające ku wyrwaniu dziada z korzeniami…a później stos w kompostowniku i ewentualny płomień pośród niereformowalnych części twardych zieleni zdrewniałych i…da się przeżyć. Czego i Wam życzę

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ewo???....:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.