Facebook Google+ Twitter

Wyrzuciła dziecko do ścieków?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-01-23 08:46

Martwego noworodka, dziewczynkę, znaleziono na terenie oczyszczalni ścieków w Dzierżoniowie. Makabrycznego odkrycia dokonał pracownik zakładu podczas wykonywania swoich obowiązków.

20 stycznia, o godz. 11.30 dzierżoniowska policja odebrała zgłoszenie od pracownika Oczyszczalni Ścieków w Dzierżoniowie, że znalazł on zwłoki noworodka. Stało się to w momencie, kiedy sprawdzał drożność kanalizacji po weekendowej przerwie.

Nie wiadomo czy dziecko urodziło się żywe. – Powołany został biegły z zakresu medycyny sadowej, który nie stwierdził czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe – informuje Joanna Najda, rzeczniczka dzierżoniowskiej policji. - Jak dotąd biegły orzekł, że był to donoszony, żeński płód, w pełni rozwinięty.

Martwą dziewczynkę pracownik oczyszczalni znalazł przy ujściu kanałów burzowych, na kracie, przy końcu kolektora. Krata ta ma w założeniu zatrzymywać wielkogabarytowe nieczystości. Najprawdopodobniej dziecko zostało więc wrzucone do ścieków i najprawdopodobniej stało się to na terenie miasta.

- Z ciała dziecka pobrano próbki biologiczne, które wczoraj prokuratura rejonowa w Dzierżoniowie wysłała do Zakładu Technik Molekularnych w celu ustalenia kodu DNA dziecka - uściśla Joanna Najda. Badania te mogą potrwać nawet trzy tygodnie. - Policjanci wciąż prowadzą czynności zmierzające do tego, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia i ustalić matkę dziecka - dodaje rzeczniczka.

Jeśli okaże się, że matka porzuciła zdrowe dziecko, które zmarło w skutek wychłodzenia, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. A jeżeli jakimś cudem, uda się policji zdobyć dowody na celowe uśmiercenie dziecka i okaże się, że dziewczynka urodziła się żywa to matka odpowie za dzieciobójstwo. Ten czyn traktowany jest prawnie tak samo, jak zabójstwo...

Agnieszka Grochowska
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie dzisiajdzierzoniow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

mimo wszystko, czy człowiek ma prawo odbierać życie drugiemu człowiekowi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

zgadza sie, ale wobec tego podkreśle, że kobieta powinna mieć możliwość anonimowo urodzić. i oddać dziecko
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale z DZierżoniowa do najbliższego Okienka Życia jest setki kilometrów......

porażają takie wiadomosci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszne! I dlatego właśnie potrzebne są okienka życia link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.