Facebook Google+ Twitter

Wysadzić Sejm i wszystko w promieniu 60 metrów. Znamy plan Brunona K.

Prokuratura ujawniła plan Brunona K., oskarżonego o próbę przeprowadzenia ataku terrorystycznego na Sejm RP. Mężczyzna zgromadził tyle materiałów wybuchowych, że zniszczyłby nie tylko Sejm, ale również wszystko, co znajduje się w promieniu 60 metrów.

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykProkuratura Apelacyjna w Krakowie zdradziła plany Brunona K. W ścianę Sejmu miał wjechać transporter wypełniony materiałami wybuchowymi. Mężczyzna chciał przeprowadzić atak, kiedy w budynku będą wszyscy politycy.

"W odległości 60 metrów od wybuchu zniszczone byłoby wszystko. W odległości 400 metrów doszłoby do znacznych uszkodzeń, wypadłyby szyby z budynków i pojawiłoby się realne zagrożenie dla ludzkiego życia" - powiedział rzecznik prasowy prokuratury, Piotr Kosmaty.

Mężczyzna zgromadził już wszystkie przedmioty, niezbędne do realizacji planu - informuje onet.pl. Negocjował cenę samochodu oraz kupił 4 tony saletry. "Proszę pamiętać, że zatrzymaliśmy go na kilkadziesiąt godzin przed 11 listopada. Istniała realna obawa, że właśnie wtedy może dojść do zamachu" - podkreślił rzecznik.

46-letni Brunon K. jest oskarżony o próbę przeprowadzenia ataku terrorystycznego, nielegalne posiadanie broni oraz nakłanianie studentów do realizacji swojego planu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.