Facebook Google+ Twitter

Wyścig do kasy

Właśnie rozpoczęła się gorączka zimowych wyprzedaży. Sklepy robią wszystko, by zachęcić nas do zakupów. Nim zaczniesz buszować po sklepie, porządnie zastanów się, co chcesz kupić.

Atmosfera panująca w sklepie ma ogromny wpływ na to, co w nim kupimy. W tłumie rozgorączkowanych ludzi łatwo stracić głowę, tym bardziej, że handlowcy zastawiają na nas wiele pułapek. My oczywiście w nie wpadamy jak śliwki w kompot, czego skutkiem jest powrót do domu ze stosem ubrań, których nigdy nie założymy.

Do najczęstszych trików, które mają uśpić naszą czujność jest muzyka, która tworzy pozytywny obraz sklepu i sprawia, że nie chce nam się zbyt szybko wychodzić. Odpowiednio dobrane lampy podkreślają kolory ubrań i pokazują nas w "korzystnym świetle".

Kolejnym przykładem jest brak zegarów, gdyż właścicielom sklepów zależy na tym, by klienci spędzili w nim maksymalnie dużo czasu. Jedną z najbardziej popularnych sztuczek, które mają nas skłonić do kupienia towaru, jest instalowanie w przebieralni optycznie wyszczuplających luster. Dzięki nim wydaje nam się, że wyglądamy rewelacyjnie w przymierzanym stroju i koniecznie musimy go kupić.

Często łapiemy się na zestawy prezentowane na manekinach. Gdy widzimy świetnie dobraną bluzkę, sweter i spódnicę, zwykle kupujemy więcej niż jedną z tych rzeczy. Nie musimy się później męczyć z dobraniem odpowiednich ciuchów, gdyż zrobił to za nas specjalista, dlatego trudno nam zrezygnować z kupna takiego "zestawu". Rozsądek odzyskujemy dopiero w domu.
Sklepy obniżają również numerację. Lepiej nam kupować ciuszki, które mają rozmiar mniejszy niż w rzeczywistości, więc wychodzimy ze sklepu zadowoleni i "obkupieni".

Gdy robimy zakupy z kumpelkami, wydajemy więcej pieniędzy, niż gdybyśmy byli sami. Jeśli przyjaciółka coś kupi, mamy ochotę zrobić to samo. Prawdą jest również, że im więcej ciuchów weźmiemy do przymierzalni, tym więcej ich kupimy.

Niebezpieczne są także ceny zakończone na 99. Co prawda między 19,99zł a 20zł nie ma wielkiej różnicy, to każdy zaokrągla cenę w dół. Wydaje nam się, że wydajemy trochę ponad 10zł, jednak w rzeczywistości jest to mylne złudzenie.

Przy kasie są umieszczone drobiazgi, które traktujemy jako nagrodę za dobrze zrobione zakupy, dlatego często je kupujemy. W ten sposób my wydajemy mnóstwo pieniędzy niepotrzebnie, podczas gdy firmy bogacą się zastawiając na nas pułapki.Dlatego jeśli pójdziecie do sklepu kupujcie rozważnie.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: zakupy


Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Faktycznie często też oszukują nas umieszczając tabliczki, że jest przecena podczas gdy to tylko ściema.Ale nie oszukujmy się.Duża część z nas się na to nabiera.To przecież przyciąga nasz wzrok;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest najlepsze rozwiązanie, aby sprawdzać ceny w innych miejscach. Niestety nie każdy z nas ma tyle czasu:/Jeśli mi się coś spodoba to kupuje to bez większego zastanowienia;)Ale tylko dlatego że nie mam czasu szukać w innych miejscach, gdzie mogłabym zapłacić mniej;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zanim dam się ponieść gorączce wyprzedaży, nauczona doświadczeniem skrupulatnie sprawdzam ceny w innych miejscach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie się ostatnio zdarzyło, że na "normalnych" regałach znalazłam kołderkę z fizeliny za zł 8.- Taka sama - wyeksponowana w obniżkach cenowych kosztowała zł 16.oo Co do luster - gdy siebie w nich oglądam, zaraz mi przechodzi ochota na kupienie ciuchu, który przymierzyłam. Tym bardziej, że na ogół tuż za kotarką stoi ochroniarz... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oświetlenie jest,ale ono też daje korzystniejsze odbicie w lustrze niż w rzeczywistości.Nie oświetla tak, że widać wszystkie niedoskonałości, zawsze coś ukryje;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) Chodzi mi o to, że w prawie każdej przymierzalni jest oświetlenie, w którym zdrowy człowiek wygląda na ciężko chorego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No co Ty:PPto tylko Twoje złudzenie;))przecież wygladasz dobrze,a ładnemu we wszystkim ładnie;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jedną z najbardziej popularnych sztuczek, które mają nas skłonić do kupienia towaru, jest instalowanie w przebieralni optycznie wyszczuplających luster. Dzięki nim wydaje nam się, że wyglądamy rewelacyjnie w przymierzanym stroju i koniecznie musimy go kupić."

Jeszcze nie spotkałam się w przymierzalni z lustrem, w którym wyglądałabym dobrze :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.