Facebook Google+ Twitter

Wyścig z historią. Za kilka dni ruszy 68. Tour de Pologne

Za kilka dni kolejny raz rusza międzynarodowy wyścig kolarski po polskich szosach. Organizatorem oraz głównym menadżerem jest sam Czesław Lang. Wybitny polski kolarz, a w poprzednim okresie król wyścigów kolarskich.

Logo / Fot. Fot. Henryk CzechowskiCzym jest Lang Team? Początek historii Tour de Pologne to 1993 rok. Różni się od PRL-owskich Wyścigów Pokoju, tamte były realizowane przez amatorów. Obecny Tour de Pologne to impreza kolarska z udziałem zawodowców tej dyscypliny sportu. Coraz częściej biorą w niej udział gwiazdy międzynarodowego kolarstwa. Impreza jest zaliczana do europejskiego i światowego formatu oraz wydarzeń sportowych.

Bohaterem, od początku tej imprezy, jest srebrny medalista olimpijski z 1980 roku, prekursor polskiego kolarstwa zawodowego Czesław Lang. Dzięki jego środkom finansowych, upadająca imprez jest obecnie na światowym poziomie. To właśnie ten człowiek wznowił kilka lat temu
imprezę będącą wyzwaniem dla idei zdrowej rywalizacji.

Co roku Tour de Pologne jest transmitowane w dziewięciu językach do 40 krajów na świecie. Na trasie co roku kolarzom kibicuje kilka milionów osób. Przeciętnie kilka tysięcy dziennikarzy opisuje to wydarzenie. Prawie sto tysięcy internatów śledzi przebieg wydarzeń na trasie w telewizji interaktywnej.

W tym roku kolarze wystartują 31 lipca z Pruszkowa do Warszawy. Następne etapy to: Częstochowa - Dąbrowa Górnicza, Będzin - Katowice, Oświęcim - Cieszyn, Zakopane - Zakopane, Team Bukowina – Bukowina Tatrzańska. Ostatni etap odbędzie się 6 sierpnia w Krakowie z metą na Błoniach przy al. Focha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.