Facebook Google+ Twitter

Wyścig zbrojeń

Historia uczy tylko tego, że nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.

Pomimo, że większość Polaków jest przeciwna instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej na terytorium naszego kraju, instalacja ta jednak powstanie. Donoszą o tym radośnie politycy i media polskie oraz już mniej radośnie rosyjskie.

Jak stwierdził pan prezydent, władza nie jest tylko od podejmowania decyzji popularnych, niekiedy wbrew społeczeństwu, nie dbając o "piar" musi je „uszczęśliwić”. Pomimo wielomiesięcznych negocjacji i medialnego szumu nadal nie znajduje nigdzie odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące instalacji tarczy.

Dlaczego ta tarcza, zabezpieczająca, przeciwko atakom ze strony państw terrorystycznych, nie jest usytuowana w Rumunii, Bułgarii, Turcji, Mołdawii, Ukrainy, Węgier, Słowacji, Słowenii lub Czech. Terytoria tych państw leżą jakby bliżej niespokojnych rejonów świata. Co tak zdecydowanie przemawia za terytorium Polski? Przecież państwa terrorystyczne to nie Rosja czy bodaj Norwegia.

Niestety wydaje się, że przy pomocy tarczy Stany Zjednoczone rozgrywają swoje polityczne szachy z Rosją. USA właśnie poświęciły piona (czyt. Polskę) by uzyskać zmianę sytuacji na szachownicy. Daliśmy się wypędzić przed szereg by osłaniać interesy Stanów Zjednoczonych w tym rejonie świata. Na konsekwencje takiej polityki nie będziemy musieli z pewnością długo czekać. Ale co tam, przecież jesteśmy takim oddanym sojusznikiem.

W jaki sposób tarcza ma poprawić bezpieczeństwo naszego kraju? Przecież są to obiekty o najwyższym stopniu zagrożenia i priorytecie zniszczenia w przypadku konfliktu zbrojnego. Skupiają na sobie uwagę sztabowców całego świata. Współrzędne tych obiektów wprowadza się do komputerów sterujących środkami rażenia jeszcze w czasie pokoju. Na instalacje wojskowe skierowane będzie pierwsze uderzeni militarne w razie konfliktu zbrojnego.

Wszyscy zgodnie stwierdzają, że godząc się na instalacje tarczy musimy wzmocnić naszą obronność. Deklarują nawet, że na wojsko pieniędzy nie może zbraknąć. Wymuszamy stacjonowanie żołnierzy amerykańskich na naszym terytorium. Zabiegamy o nowe rakiety do obrony tych rakiet z tarczy. Świadczy to chyba jednoznacznie o wzroście zagrożenia dla naszego kraju.

Nasze bezpieczeństwo to nie tylko wspomaganie bezpieczeństwa USA, rakiety, czołgi i samoloty. Nasze bezpieczeństwo to także dobre stosunki międzynarodowe, również z Rosją. Dobre stosunki z Rosją to współpraca gospodarcza, miejsca pracy, dynamika wymiany handlowej, przyrost gospodarczy, lepsze życie milionów Polaków.

Wydaje się, że możliwość poprawnych partnerskich stosunków z naszym największym sąsiadem pogrzebaliśmy na wiele lat. W zamian wpadliśmy w bezsensowny wyścig zbrojeń.

Historia uczy tylko tego, że nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła. Nikt nam nie pomógł odzyskać niepodległości w 1918 roku. Pozostawiono nas na pożarcie Rosji w 1920 licząc że się nasyci i nie pójdzie dalej. Poświęcono nas w 1939, by Niemcy mogli pójść na Rosję. Roosevelt i Churchill przehandlowali nasz kraj Stalinowi w Jałcie.
Jak trzeba to wszyscy nasi sojusznicy, ze wstrętem, ale jednak dogadują się z Rosją. Bez skrępowania zbiegają o przychylność Moskwy ponad naszymi głowami, nie bacząc na nasze interesy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

+ wielki jak stodoła, bo nie mogę dać dwóch !

Dlaczego akurat do nas zwrocili sie Amerykanie w sprawie tarczy?
Prztłumaczyli sobie na swój sposób odwieczny idiotyzm o "przedmurzu" i uznali, że takim frajerom mozna wcisnac wszystko. Niechże sobie będa tym przemurzem. Pewnie, jak wynika z historii, lubią dostawac w d...za cudze interesy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Dlaczego ta tarcza, zabezpieczająca, przeciwko atakom ze strony państw terrorystycznych, nie jest usytuowana w Rumunii, Bułgarii, Turcji, Mołdawii, Ukrainy, Węgier, Słowacji, Słowenii lub Czech. "
Czy aby nie należy odmienić nazw państw?. Na Ukrainie, na Węgrzech, w Czechach?

Dostaniemy jedną baterię rakiet Patriot. A Moskwa i tak stwierdziła, że pożałujemy wsparcia Gruzji, więc i tarcza i patrioty się przydadzą.

Przy okazji tych państw. A dlaczego nie będzie leżeć na Litwie? Bo Amerykanie woleli u nas! Litwini by z otwartymi rękoma przyjęli tarcze. A my dostaniemy jeszcze szmal na wojsko.

I właśnie dlatego, że Rosja zawsze próbowała odebrać nam niepodległość trzeba temu wskórać, trzeba w końcu wyciągnąć wnioski z Historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.