Facebook Google+ Twitter

Wyścig zbrojeń może zagrozić pokojowi w Azji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-11 07:59

Wyścig zbrojeń w Azji Południowej może zagrozić pokojowi w tym rejonie świata. Pakistańskie ministerstwo spraw zagranicznych obawia się, że indyjskie dążenia do nawiązywania współpracy w dziedzinie nuklearnej z państwami posiadającymi broń jądrową mogą doprowadzić do dalszej destabilizacji regionu.

Pakistan od dłuższego czasu zwraca uwagę, że Indie przeznaczają coraz więcej pieniędzy na zbrojenia, w tym także na rozwój broni jądrowej oraz środków jej przenoszenia.

Niepokój w Islamabadzie wzbudził raport opracowany przez federację indyjskich przedsiębiorców, w którym stwierdzono, że w celu zniszczenia na terenie Pakistanu domniemanych kryjówek islamskich terrorystów Indie mogłyby dokonać „chirurgicznych" nalotów oraz operacji zbrojnych. Politycy w Islamabadzie wyraźnie dają do zrozumienia, że Pakistan nie pozostanie bierny w takiej sytuacji, a jego potencjał wojskowy jest gotowy do reakcji.

W ostatnim czasie zarówno Indie, jak i Pakistan, kraje posiadające broń jądrową, w przyśpieszonym tempie modernizują swoje siły zbrojne. Oba kraje są uważane za jedne z najlepszych na świecie rynków dla sprzedaży uzbrojenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.