Facebook Google+ Twitter

Wyścigi konne na Służewcu już 11 września

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-07 16:10

W niedzielę, 11 września zobacz kalejdoskop wyścigowych ras. Ozdobą mityngu na Torze Służewiec będzie gonitwa arabskich klaczy. W dziewięciu gonitwach o łączną pulę 135 tys. złotych walczyć będzie w sumie ponad 90 wierzchowców.

Rozegrane zostaną cztery wyścigi dla koni pełnej krwi angielskiej, trzy dla arabów i dwa dla kłusaków francuskich. Gwoździem programu będzie rywalizacja czteroletnich klaczy arabskich o Nagrodę Gazelli, Mlechy i Sahary (Oaks). Zaplanowano także pozawyścigowe atrakcje dla dorosłych i dzieci.
Zaplanowano także pozawyścigowe atrakcje dla dorosłych i dzieci. Zapowiada się widowisko pełne emocji. Prezentacja koni uczestniczących w I gonitwie rozpocznie się o godz. 12.30. Pierwsza bomba pójdzie w górę
o godz. 13.

Tradycja arabskiego Oaks sięga końca lat trzydziestych ubiegłego wieku. Na początku gonitwę rozgrywano kolejno na przemyskich i lwowskich hipodromach. Nazwa wywodzi się od imion trzech klaczy – Gazelli, Mlechy i Sahary. W połowie XIX w. przywiózł je do Polski z długiej podróży po pustyniach Półwyspu Arabskiego hrabia Juliusz Dzieduszycki. Te trzy legendarne klacze dały początek wspaniałym i żywotnym do dziś rodzinom żeńskim. W 1947 zostały patronkami arabskiego wyścigu Oaks, rozgrywanego na dystansie 2400 m.

Tegoroczna rywalizacja zapowiada się bardzo interesująco. Z 12 zgłoszonych klaczy, aż 11spotkały się trzy tygodnie temu w wyścigu o Nagrodę Sabeliny (2000). Wygrała wówczas Elgana, ale tylko o szyję przed Dirhem, która z kolei pokonała Hermę jedynie o łeb. Najprawdopodobniej te trzy klacze i tym razem będą walczyć ze sobą na finiszowych metrach.

Nie zawiodą się także goście służewieckiego hipodromu, którzy przyjdą na wyścigi na rodzinny wypoczynek. Na pełne energii dzieci czekają dmuchane konstrukcje, na małych artystów kącik plastyczny. Dostępne będą również kramy z zabawkami, biżuterią i ceramiką.

W niedzielę pierwsza bomba pójdzie w górę o godz. 13.00. Bilety w cenie 5 zł (strefa B), 15 zł (strefa A) i 25 zł (rodzinny) będą do nabycia na miejscu w kasach. Najłatwiej na Tor Służewiec dotrzeć samochodem (wjazd od ul. Puławskiej lub ul. Poleczki). Można również dojechać tramwajami linii 4 i 10 i autobusem linii 300.

Najaktualniejsze informacje o gonitwach, program wyścigowy, opinie trenerów, oceny szans koni, powtórki wideo i zdjęcia znajdziecie Państwo na www.torsluzewiec.pl . Warto również odwiedzić profil „Wokół Służewca” na facebooku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.