Facebook Google+ Twitter

Wyścigi nie tylko dla zawodowców

Liga Szosowa Mazowsza rozpędza się na dobre. Do zakończenia tegorocznej edycji pozostały cztery wyścigi. Najbliższy odbędzie się 10 czerwca w Radzyminie. Wystartują tam dzieci niezrzeszone, jak i te trenujące w klubach.

 / Fot. Victoria RadzyminTo będzie prawdziwa gratka dla miłośników dwóch kółek. W zawodach będą mogli startować mieszkańcy, amatorzy, zawodnicy z licencjami i wychowankowie szkółek kolarskich. Kategorie wiekowe są równie szerokie. Na rower wsiądą nie tylko przedszkolaki, dzieci i młodzież, ale także mastersi. Dla trenujących na rowerach szosowych rywalizacja będzie oczywiście oddzielnie klasyfikowania i na dużo dłuższej trasie.

Organizatorami jest Akademia Michała Podlaskiego Victoria Radzymin oraz ROKiS Radzymin i RKS Family Active przy finansowym wsparciu lokalnych władz z burmistrzem Krzysztofem Chacińskim na czele, Starostwa Powiatu Wołomińskiego i Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego. Celem imprezy jest popularyzacja kolarstwa na terenie miasta i gminy Radzymin.

„Zależy nam na tym, aby do zabawy włączyli się uczniowie radzymińskich szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy. Przygotowywaliśmy dla nich specjalną trasę i ciekawe nagrody - komentuje organizator i trener AMP Victoria Radzymin Dariusz Biernacki. - Dla najmłodszych dystans będzie wynosił 300 metrów i będzie się zwiększać wraz z wiekiem zawodników" - dodaje Biernacki.

Biuro zawodów usytuowane będzie w Radzyminie przy ulicy Głowackiego, gdzie będzie się mieścić również miasteczko kolarskie. Warunkiem startu dla dzieci niezrzeszonych będzie posiadanie sprawnego roweru (miejski lub MTB) oraz kasku.
Zawody dla dzieci niezrzeszonych w klubach kolarskich rozpoczną się o godzinie 13.30 na terenie miasteczka kolarskiego i są w pełni BEZPŁATNE. Będą odbywać się w następującej kolejności:
• Klasy 1 - 3 szk. podst - 1 km
• Klasy 4 - 6 szk. podst - 2 km
• Przedszkole (4,5,6 lat) – 300 m

Zapisy zawodników odbędą się dnia 10.06.2017r. w godzinach 11.30 – 13.00 w biurze zawodów. Opłata startowa dla zawodników zrzeszonych – zgodnie z przepisami PZKol, zaś w kategorii Amator oraz Kobiety Open, będzie wynosić 30 zł. Wyścig odbędzie się przy ruchu ograniczonym. Całkowite zabezpieczenie ma tylko grupa zasadnicza – peleton. Zawodnicy odpadający z peletonu mają obowiązek jazdy zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Program zawodów dla zawodników zrzeszonych:
11.30 – 13.00 zapisy w biurze zawodów
13.15 start kategorii Żakini, Młodziczka, Żak Zawodnicy Szkółek Kolarskich - 23 km
14.00 meta kategorii Żakini, Młodziczka, Żak
14.20 start kategorii Młodzik, Juniorka Młodsza, Kobiety Open, Amator - 46 km
15.30 meta kategorii Młodzik, Juniorka Młodsza, Kobiety Open, Amator
16.00 start kategorii Junior, Junior Młodszy, CM 20, M30, M40, M50 - 69km
17.30 meta kategorii Junior, Junior Młodszy, CM 20, M30, M40, M50
18.00 Zakończenie zawodów
Dekoracje odbywać się będą po zakończeniu poszczególnych wyścigów

Wszystkie informacje dostępne są w Regulaminie na stronie www.mwzkol.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.